El İşi Örnek

Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı Nasıl Örülür ?

Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı Nasıl Örülür ?

Yine çiçek motiflerinin kullanıldığı yeni model halkalı çeyizlik havlu kenarı yapımının anlatıldığı başka bir video paylaşıyorum. Serum halkalarla yapılan çiçek motiflerini bu video ile sizler de işleyebilecek ve güzel havlu kenarları yapabileceksiniz. Yapımı zor olmayan bir modeldir ve videoyu izlediğinizde bunun fakına varacaksınız.

Çiçek motiflerinin yapımında en küçük serum halkanın bir boy büyüğüne ve 1 cm.’lik halkalar kullanılmıştır. Ayrıca sarı renkli oya ipi ve 22 numara tığ da halkalı havlu kenarı yapımında kullanılan diğer malzemelerdir.

Çeyizlik havlu kenarı modeli birbiri ardına sıralanan halkalı çiçeklerden oluşmuştur. Videosunda ilk olarak kenar bandı yapılmıştır. Sonra halkalı çiçek motifleri yapılıp birbirlerine eklenmiştir. Son olarak da kenar bandının üstüne pimpirik yapılıp ilerlenirken çiçek motifleri de kenar bandına eklenmiştir.

Küçük olan serum halkalar çiçeklerin göbeklerinde ve diğer büyük halkalarda etrafında kullanılmıştır. Serum halka içleri sık iğnelerle doldurulmuştur. Çiçeklerin en dış kenarlarına pimpiriklerden bir bordür de işlenmiştir.

Havlu kenar bandı yine diğerlerinde olduğu gibi ağırlıklı olarak kutucuklardan oluşmaktadır. Diğerlerinden bir farkı olsun diye aralarına bir sıra tırabzan dolgulu bir motif geçilmiştir. Kaynaklar https://youtu.be/PNEWEp50wQs https://m-visible.com

Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...