El İşi Örnek

Halkalı Kolay Havlu Kenarı Yapılış Videolu

Halkalı Kolay Havlu Kenarı Yapılış Videolu

Halkalı kolay havlu kenarı modelinde iki farklı oya ipinin kullanıldığını söyleyebiliriz. Bunun haricinde havlu kenarlarında kullanılan en büyük halka ile yazma kenarlarında kullanılan en küçük halkanın bir büyüğü de kullanılmaktadır. Bu serum halkaları çalışmaya başlamadan temin etmenizde fayda var.Halkalı Kolay Havlu Kenarı Yapımı

İlk etapta büyük halkalar ile işe başlanmıştır. Her büyük halkaya beyaz renkli iple geçişlerde 1 zincir çekilerek 20’şer adet (halkanın yarısı dolacak kadar) sık iğne yapılmıştır. Bu işlem havlu kenarınızın uzunluğunca bu şekilde sürekli tekrar edilmelidir. Sonunda 1 zincir çekilip ip kesilmiştir.

Halkalı havlu kenarı modeli ikinci sırasında bu sefer mor renkli ipe geçilmiştir. Büyük halkaların boşta kalan diğer yarıları iki ayrı 10’ar adet sık iğnelerle doldurulmuştur. İlk 10 sık iğne yapıldıktan sonra 4 zincirle küçük halkalara geçilerek 4 tırabzanlı 5 yapraktan oluşan çiçek motifi yapılmıştır.

Dört zincir çekilip büyük halkanın geri kalan kısmına da 10 sık iğnesi yapılmıştır. Böylelikle ilk halkalı motif tamamlanmıştır. Diğer büyük halkalara da 1 zincirle geçiş yapılarak aynı yöntemle diğer motifler de sıra boyunca yapılmıştır.

Diğer 2 sırada ilk iki sıra gibi yapıldıktan sonra kolay havlu kenarı yapımı tamamlanmıştır. İsterseniz bu sıraları ikiye düşürerek de güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Daha uzun isteyenler videoda anlatıldığı sıra şeklinde yapabilirler. Videolu anlatımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Halkalı Kolay Havlu Kenarı Yapılış Videosu:

kaynaklar https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA  kaynak 2  https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...