El İşi Örnek

Hamam Böceklerinden Tümden Kurtulmak İçin Doğal Böcek İlacınızı Kendiniz Yapın

Hamam Böceklerinden Tümden Kurtulmak İçin Doğal Böcek İlacınızı Kendiniz Yapın

İnsana hiç bir zararı olmayan bu karışımlarla,böcekler ve böceklerin size ve sevdiklerinize verdiği zararlardan kurtulabilirsiniz. Bu doğal böcek ilaçlarını, evinizi her köşesinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İstenmeyen Haşere ve Hamam Böceklerine Doğal Böcek İlacı Hamam böceklerinden uzun vadeli kurtulmak için karbonat ve pudra şekeri karışımı uygulanabilir. Maalesef karbonat ve pudra şekerinin karışımına hamam böcekleri bayılırlar.

İnsana hiç bir zararı olmayan bu karışımlarla,böcekler ve böceklerin size ve sevdiklerinize verdiği zararlardan kurtulabilirsiniz. Bu doğal böcek ilaçlarını, evinizi her köşesinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İstenmeyen Haşere ve Hamam Böceklerine Doğal Böcek İlacıHamam böceklerinden uzun vadeli kurtulmak için karbonat ve pudra şekeri karışımı uygulanabilir.

Maalesef karbonat ve pudra şekerinin karışımına hamam böcekleri bayılırlar. Bu yüzden bir miktar karbonatla pudra şekerini karıştırın ve hamam böceklerini en çok gördüğünüz bölgelere döküp bekleyin.
Kısa bir süre sonra yaptığınız karışımı yiyen hamam böceklerinin karbonattan dolayı midesinin patladığını görebilirsiniz.

Önerdiğimiz bu yöntemin ,böceklere zarar vermesi sizi rahatsız ediyor,onları öldürmeden ,evinizden uzak tutmakistiyorsanız sunacağımız diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.Ev yapımı hamam böceği karşıtı ilaçlar

Defne yaprakları: Defne yapraklarını ufalayın veya kırın, hamam böceği olduğunu düşündüğünüz yerlere bırakın. Bunun kokusundan nefret ediyorlar ve orayı hemen terk ediyorlar.

Soğan ve borik asit: Bu yöntem çok etkili ve ucuz olduğu için oldukça popülerdir. Orta boy soğanı doğrayın, yarım kap sade un ve biraz su veya bira ile, bir tutam şeker, 3 ila 4 yemek kaşığı borik asit tozunu karıştırın. Borik asit tozunu doğal malzeme satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Her şeyi bir kapta karıştırıp evin içinde hamam böceklerinin dolaştığından şüphe duyduğunuz veya emin olduğunuz yerlere bırakın. Bu karışımı ev hayvanlarınızdan uzak tutun, onlar için toksik olabilir.

Boraks: Bu doğal malzeme giysileri yıkamak için yapılan sabunlarda kullanılan doğal bir malzemedir. Yapmanız gereken evinize biraz boraks serpiştirmek, özellikle hamam böceklerinin saklandığından şüphelendiğiniz yerlere dökün.

Bunun üzerinde yürüdükleri zaman susuz kalırlar ve ölürler. Hamam böceklerinin kabukları kırılıp zarar görürse nem tutamazlar ve ölürler.

Kedi nanesi: Evin çevresine biraz kedi nanesi serpin. Bunun defne yaprakları gibi bir etkisi vardır – hamam böcekleri bu kokudan tiksinir ve uzaklaşır.kaynak hobifun

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...