El İşi Örnek

Hametan Krem Niçin Kullanılır, Faydaları Nelerdir, Kullanımı Nasıldır?

Hametan Krem Niçin Kullanılır, Faydaları Nelerdir, Kullanımı Nasıldır?

Hametan krem hakkında tüm merak ettiklerinizi açıklıyoruz!Bugünkü konumuz bir cilt kremi hakkında olacak. Birçoğumuz cilt sorunlarımız için çareler aramaya koyulur bunun içinde ilaçlardan yardım alarak sorunları atlatmak isteriz. Kullanacağımız ürünü de inceleyip gerçekten sonuç alabilir miyim diye araştırmalar yaparız. İşte bizde bu ihtiyacı bilerek bir ürün incelemesi yaptık. Hametan birçok kişinin sıklıkla kullandığı bir kremdir.


Çünkü işe yaradığını gören çoğu kişi sürekli kullanma ve tavsiye etme eğilimi gösteriyor. Krem ve pomad formu olarak eczanelerde satılmaktadır. Krem ve pomad arasındaki fark, pomad formu birazcık daha yağlıdır onun haricinde her şeyi aynıdır. Sivilce(akne), yara, yanık, pişik, cilt lekeleri ve buna benzer birçok cilt problemi için çözüm üreten bir ilaçtır. Bu gibi sorunlar yaşıyorsanız kesinlikle deneyin deriz.

Bunun yanında formülünün çok güvenli olmasından dolayı da bebeğinize, emziren annelere, yaşlılara kadar herkes kullanabilir. Yani tüm yaş gruplarının güvenle kullanacağı etkili bir kremdir. Reçete ile eczaneden alabiliyorsunuz. Eczane harici başka bir yerde kesinlikle bulamazsınız. Şimdi diğer ayrıntılara bakalım.

Hametan Krem Nasıl Bir Şeydir?

Eczanelerde satılan memnuniyet oranı çok yüksek olduğu için tavsiye edilen 30 ve 50 gram formlarında olan bir cilt kremidir. Doktorunuzdan eczacınıza, akrabalarınızdan arkadaşlarınıza herkes memnuniyetini dile getirirse şaşırmayın. İçeriğindeki etken maddenin güçlü ve etkili olması bunun yanında güvenli olmasından dolayı da çok iyi sonuçlar vermektedir. Pişik, yanık, sivilce(akne), akne izleri, güneş yanığı, cilt çizikleri, ameliyat yaraları, kurumuş ciltlerde, sıyrık ve zedenlenmelerde güvenli kullanılır. Bunun yanında cildi yeniler, nemlendirir ve onarır.

Etken ve Yardımcı Maddeleri Nelerdir?

Etken maddesi Hamamelis virginiana adlı maddedir. 100 gramda ortalama 25 gram hamamelis virginiana bulunur. Bu madde gerçekten cilt sorunları için çok çok etkilidir. Bu etken maddenin kanamayı hızlı bir şekilde durdurucu, iltihap kurutucu özellikleri de mevcuttur. Ayrıca deriye ait yaralanma gibi sorunları ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir. Bunun yanında yardımcı maddelerle desteklenerek ortaya güzel bir formül sunulmuştur. Burada önemli görevi gören etken maddedir. Yardımcı maddeler sadece içeriğin etkisini arttırmak içindir. Etken maddeyi ifade ettik ki daha fazla bilgi sahibi olarak araştırma yapın ve kafanızdaki soru işaretler daha netleşsin istedik.

Hametan Niçin Kullanılır?Cilt sorunları için kullanılmanın yanında nemlendirici olarak da kullanan birçok kişi mevcuttur. Yani sadece cildimde sorun varda kullanırım algısı oluşmasın tam tersine sağlıklı ciltte nemlendirici olarak da kullanılabilmektedir. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz pomadı yerine kremini kullanın. Bunun yanındasivilceiçinkullanacaksanızilkbaşlardasivilceleriarttırdığgözlenmektedir. Bu gibi konularda endişe edipte kullanımı bırakmayın.

Pişikler kullanılır, pişik sorununu çok kısa sürede geçirmektedir. Bebeklerde de güvenlekullanılabilir.
Ciltte çeşitli nedenlerle oluşan lekelerde kullanılır.Akne(sivilce) izlerinde tercih edilir ve güvenle kullanılabilir.Ciltte ölü deri oranı fazla ise cildi yenilemek ve parlaklığını kazandırmak için kullanılabilir.

1. ve 2. derecede vücut yanığınız var ise bunda kullanabilirsiniz.Güneş yanığı içinde tercihedilebilir.
Bu krem meme ucu çatlaklarını iyileştirme de kullanılabilir.Nemlendirici yerine kullanılabilir.
Sürtünme, sıyrık, zedelenmeler içinde kullanılabilir.,Ciltteki renk tonunu eşitlemek için kullanılır.

Hamedan kremin Faydaları Nelerdir?


Yukarıda belirttiğimiz durumlar aslında faydaları olarak da nitelendirilebilir ama bir kez daha nelere karşı etkili olduğunu belirtelim.

Bebeklerde ve diğer kişilerde pişikleri yok eder, hızlıca iyileştirir.Cildi yenileyerek ciltte oluşan lekeleri azaltır ve yok eder.Sivilcelerden dolayı oluşan cilt lekelerinde harika sonuçlar verir.Güneş yanığını ve diğer yanıkları iyileştirir ve iz bırakmaz.Ameliyat yaralarında, cilt çiziklerinde iz bırakmaz ve hızlıca iyileştirir.Nemlendirici olarak görev yapar ve cildi nemlendirir ve cilt nem dengesini sağlar.Meme ucu çatlamalarında etkili olur ve çatlakları giderir iyileştirir.Ciltte oluşan renk dengesizliklerini giderir.Çok fazla etkili olduğu nokta vardır. Önemli olan düzenlikullanmaktadır, birkaç günde hemen etki görmeyi beklemeyin kişiden kişiye bu sonuçlardeğişebilmektedir. Düzenli ve uzun süre kullanarak deneyin.

Hametan Krem Nasıl Kullanılmalı?Temel kullanım şekli`;a)Doktorunuzun reçete ettiği şekil var ise öyle kullanın. Eğer böyle bir tavsiye yoksa aşağıdaki adımları izleyin.

b)Tedavi edilecek iyice temizleyin.c)Sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sürün ve sürdükten sonra da gazlı bez ile kapatın.d) Günde 2-3 defa kullanılabilir, bu kadar kullanımı da yeterli olacaktır.

Bebeklerde kullanımı`;Bebeklerde pişiklerde ince bir tabaka halinde sürmeniz yeterli olacaktır. Bebeklerde güvenle kullanabilirsiniz.

Meme başı çatlaklarda kullanımı;Bebeği emzirdikten sonra sürülür emzirmeden önce iyice ılık su ile yıkanmalıdır. Bu şekilde güvenle kullanabilirsiniz.

Hametan Krem İle Cilt Bakımı FormülüÇok güzel bir tarifle cildiniz canlanacak. Bu formül size akne, cilt lekesi, yara izi, yanık izi, cansız cilt için harika etkili olacaktır.

Malzemeleri–1 çay kaşığı kadar madecassol–1 çay kaşığı kadar bepanthen krem–1 çay kaşığı kadar hametan krem

Bu saydığımız üç malzemeyi karıştırıp dudak ve göz çevresi hariç yüz ve boyun bölgesi için kullanabilirsiniz. 7 günde iki defa bu formülü uygulamanız yeterli olacaktır. Aşırı yağlı ciltli olanlar kullanmasın etkili olmaz. Ayrıca aşırı miktarda kullanmayın tam tersine etki yapabilir.

İlacın Olası Muhtemel Yan Etkileri

En önemli özelliği pek yan etkisinin bulunmamasıdır. Sadece çok nadir olmakla beraber karın ağrısı, vücutta çok hafif şişlikler ve kurdeşen(ürtiker) görülebilmektedir. Bu yan etkiyi görürseniz ilaca bir miktar ara verin.

Hametan Hakkında Bilinmesi Gerek Olanla 1.İlacın etken ve yardımcı maddelerine karşı hassasiyetiniz var ise kullanmanız tavsiye edilmez.2.Hametan’a başladıktan sonra aynı cilde başka cilt kremleri sürmeyin.

3.Kremi sürdüğünüz cilt bölgesi gerekli görülürse gazlı bezle kapatmalısınız.4.Meme başı çatlağı için kullanıyorsanız şayet bebeğinizi emzirmeden önce ılık su ile iyice temizleyin. Her seferinde de bu işlemi tekrar edin.

5.Bu krem sürülmeden önce uygulanacak bölge mutlaka ılık su ile temizlenmeli.6.İlacın göze, ağza ve vajinaya kaçmamasına özen gösterin. şayet bu durum gerçekleşirse bol su ile yıkama yapın.Hametan Krem Fiyatı Ne Kadar?

Reçeteli eczaneden alacağınız hametan kremin fiyatı 7.99 tldir. Türkiye imal edilen ilacı Abdi İbrahim ilaç sanayi ve ticaret tarafından satışı yapılmaktadır.

Bu Krem Hakkında Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

Birçok soru soruluyor bunları soru cevap şeklinde cevaplayarak daha doğru bilgilendirmeler yapalım. İşte en çok sorulan sorular

Soru 1: Hametan krem yüze sürülür mü?

Cevap 1: Yüzünüze güvenle kullanabilirsiniz yalnız göz çevresine sürmemeye özen gösterin. Bunun yanında burun içlerine de uygulamayın.

Soru 2 : Hametan krem kortizon içeren bir ilaç mıdır?Cevap 2: Kesinlikle ama kesinlikle kortizon bulunmaz.Soru 3: Eczaneden Reçetesiz Satın Alabilir Miyim?

Cevap 3: Doktora yazdırmadan eczaneden direk reçetesiz olarak alabilirsiniz, bu konuda herhangi bir engel yoktur.Soru 4: Bu kremi dudaklarıma sürebilir miyim?

Cevap 4: Kurumuş ve soğuktan çatlamış dudaklarda kullanarak kuruluğu ve çatlamışlığı ortadan kaldırabilirsiniz Soru 5: Günlük nemlendirici olarak kullanabilir miyim?

Cevap 5: Nemlendirici olarak kullanılabilir fakat her gün nemlendirici yerine kullanmak yanlış olur. Ara ara cildi nemlendirmek için tercih edebilirsiniz .Soru 6: Hamedan kremi el terlemesi için kullanabilir miyim?

Cevap 6: El terlemesine karşı direk bir etkisi yok ama kullanım sonucunda el terlemesini azalttığı görülmüştür.Soru 7: Bu krem yüzde tüylenme gibi yan etkisi olabilir mi?

Cevap 7: Yüzünüzde tüylenme gibi bir etkisi olmamaktadır. Şayet kullanım sonucunda tüylenme yaparsa hormon testi yaptırın.Soru 8: Sarı ve mavi arasında ne fark vardır?

Cevap 8: Mavi renkli olan yağlı pomad olarak geçer. Sarı olan ise daha yağsız ve krem olarak geçer. Krem daha yüzeysel tedaviler için tercih edilir. Pomad ise derinin altına etki ederek daha derin tedavilerde kullanılır.Soru 9: Basur(hemoroid) tedavisi için kullanabilir miyim?

Cevap 9: Basur olan bölgeyi yumuşatıp güzel bir rahatlatma etkisi yapar. Yalnız uzun süreli sorunlarda size kafi gelmez. Ayrıca makat çatlağı için hametanı deneyebilirsiniz.

Soru 10: Egzamam var hametan kullansam etkili olur mu?

Cevap 10 : Egzama için etkili bir krem değildir. Yani egzamayı tedavi etmez, yalnız nemlendirip cildi rahatlattığı için yardımcı ilaç olarak tercih edilebilir.

Soru 11: Gül hastasıyım iyi gelir mi?Cevap 11: Gül hastalığında etkili bir kremdir kullanabilirsiniz. Aşırı hassas cildiniz var ise dikkatli kullanın.Hamedan Krem Kullanıcı YorumlarıAhmet diyor ki: Yanık için kullandım ve de güzel sonuçlar aldım. Fiyatı da ucuz kesinlikle deneyin derim.

Asiye diyor ki: Dudaklarım için sürekli uyguluyorum dudak çatlakları için güzel sonuç veriyor. Sürekli yanınızda bulundurun derim.

Meryem diyor ki: Pişik için bire bir bence diğer faydalarını bilemem ama pişikler için etkili bir öneri.Gül diyor ki : Çatlaklarım için kullandım ama etkili olmadı. Çatlaklar için etkili bir öneri değil.

Ayşegül diyor ki: Güzel etkileri var ama çok abartılıyor.Pelin diyor ki : Cilt lekelerim için denemiştim baya geçirdi memnun kaldım güzel bir içeriğe sahip

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...