El İşi Örnek

Hamile Kadına Dokunamıyorlardı – 3 Dakika Sonra Doğum Odasında Kutlama Başladı

Hamile Kadına Dokunamıyorlardı – 3 Dakika Sonra Doğum Odasında Kutlama Başladı

Ukrayna’nın Odessa şehrinde yaşayan Oksana Kobletskaya hamile olduğu haberini alınca sevinçten havaya uçtu.36 yaşındaki Ukraynalı annenin üç kızı vardı. Eşi Sergey ise bir çocukları daha olsun istiyordu.


Sıradan geçmesi beklenen hamilelik bütün dünyayı hayrete düşürecekti.Oksana ve Sergey çifti öncelerinde geniş bir aile olmak istemiyordu.

Sadece iki çocuk yapmayı kararlaştırmışlardı. Öte yandan ikiden fazla çocuğa bakmak maddi sıkıntıları da beraberinde getirecekti.


Hamileliğinin erken döneminde Oksana birden fazla bebeği karnında taşıyormuş hissine kapıldı.Oksana tuhaf bir şeyler döndüğünün farkına vardı.

The Mirror’a konuşan Oksana, “Ailemizde kimse buna benzer bir şey tecrübe etmemişti. İtiraf etmeliyim ki gelişmeler sonrasında ben de şok geçirdim” dedi.


Ancak Oksana karşılaşacağı sürprizi henüz tam anlamıyla bilmiyordu.Ultrason incelemesi sırasında Oksana, doktorunun heyecanlandığını farketti.

Doktor, daha sonra Oksana’ya müjdeli haberi verdi.Oksana, “Doktor müjdeyi verince kalbim durmak üzereydi. Bana ‘Muhtemelen bir villada yaşamanız gerekecek’ dedi” şeklinde konuştu.


Doktor, “Karnında beş veya altı bebek görüyorum” dedi.Oksana’nın beşizleri olacaktı.Beşiz bebek dünyaya getirmek 47 milyonda bir görülüyor.

Oksana şokun etkisini atlatmaya çalışırken, hastanede görevlileri müjdeli haberi kendi aralarında kutlamaya başladı. Daha önce hiç böyle bir şeye tanıklık etmemişlerdi.Oksana ve Sergey sevinseler de bir yandan da endişelenmeye başladılar.


Oksana, “Haberi duyunca biraz endişelendim. Aylar boyunca uykusuz kalmam demekti bu” dedi.Kadın ve eşi giderek endişelenmeye başladı. Hayatlarının tamamen değişeceğini biliyorlardıSergey, “Buna benzer haberleri sindirmek zaman alıyor. Beş çocuğa bakmak hiç de kolay iş değil” dedi.


Hamileliğinin 30. haftasında Oksana doğum için planlı olarak hastaneye gitti.Doğum odasına girdiğinde kendisini sekiz doktor bekliyordu.Oksana, “Bana sanki porselenden yapılmışım gibi davranıyorlardı. Diken üstündeydiler” dedi.


Oksana, sezaryen ile üç erkek ve iki kız çocuk dünyaya getirdi.Doktorlar, bütün bebeklerin sağlıklı şekilde dünyaya gelmesine sevindiler. Çünkü doğum yüksek riskliydi.Gerekli kontroller yapıldıktan sonra doktorlar bebeklerin oldukça sağlıklı olduğuna karar verdi.


Daria, Alexandra, Denis, Vladislav ve David ismindeki bebekler hemen ünlü oldular.Ukrayna’da ilk kez beşiz bebek dünyaya geldiğinden, bebekler tarih yazmışlardı.Beşizler bugün beş aylık.Oksana ve Sergey, beş çocuğa canla başla bakıyorlar.
Bebekleriyle beraber gittikleri her yerde ilgi odağı oluyorlar.


Ukrayna hükümeti aileye maddi destek sağladıktan hemen sonra aile büyük bir eve taşındı.Instagram ve Facebook sayfalarında, Oksana beşizlerinin ve diğer kızlarının fotoğraflarını sıklıkla paylaşıyor.Belki de fotojenik bebekler ileride reklam yıldızı olurlar. Kim bilir?


Her şey çiftin planladığı gibi gitmese de eminiz ki ileride harika hayatları olacak!Beşizler, ailelerinin ve etraftakilerin sevgisiyle muhteşem bir çocukluk geçireceklerdir!Sıradışı olayı arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...