El İşi Örnek

Hangi vücut tipi hangi elbiseyi giymeli?

Hangi vücut tipi hangi elbiseyi giymeli?

Hangi vücut tipi hangi elbiseyi giymeli?Her birimiz bin bir kusur bulduğumuz, her sabah ya da her alışverişte uygun kıyafeti bulamadığımızdan yakındığımız bedenlere sahibiz. Oysa durum basit! Vücut tipimizi bilerek alışverişe çıkmak ve buna uygun giyinmek.

Hangi vücut tipi hangi elbiseyi giymeli?Dikdörtgen vücut tipi

Bu vücut tipinde üst-alt beden eşittir; omuz ve bel bölgesi aynı genişliğe sahiptir. Bu vücut tipinde büyük göğüslere sahipseniz; iç çamaşırınıza çok dikkat etmelisiniz. Toparlayıcı sutyen tercih etmeniz daha dik ve daha küçük görünen göğüsler elde etmenizi sağlayacaktır. V yaka kıyafetler de göğüslerinizi daha güzel gösterecektir. Eğer küçük göğüslere sahipseniz; göğüslerinizi yuvarlak gösterecek bir sutyen tercih etmelisiniz.

Dikdörtgen vücut tipine sahip olan insanların en dikkat çekici yerleri omuzlarıdır. Bu yüzden omuzlarınızı istediğiniz kadar açabilirsiniz. Straplez elbiseler tam sizlik! Ayrıca omuzları açık kıyafetler belinizi olduğundan ince gösterecektir. Bu vücut tipinde bacaklar bedene göre daha incedir. İstediğiniz tarz ve kesimde pantolonlar tercih edebilirsiniz ancak etek seçimleriniz kalem ya da çan etekler olmalı.

Oval vücut tipi
Büyük göğüsler, yuvarlak bir karın ve karın genişliğinde bir basene sahip vücut tipidir. Genelde en dikkat çeken bölge karındır. Bu yüzden dikkati karın bölgesinden çekmek için V yaka, düz renkler, baseni kapatan kıyafetler tercih edilmelidir. Bu vücuda sahipseniz tunikler tam sizin için! Yüksek bel ve boru paça pantolonlar, çan kesim etekler tercih edilmelidir. Ayrıca kemer takmak dikkatleri karın ve basen bölgesine çekebileceği için kaçınılmalıdır.

Kum saati vücut tipi
Geniş göğüs kafesini takip eden ince bir bel ve göğüslerle orantılı basenlere sahip olan bu vücut tipi, genelde en seksi vücut tipi olarak tanımlanıyor. Belin inceliğini ve kıvrımını ortaya çıkaracak derin V yakalı kıyafetler tercih ederken, kemer kullanmak da doğru bir püf nokta olacaktır. Dar ve bel basen arasına oturan pantolonlar adeta bu vücut tipi için!

Armut vücut tipi
Bu vücut tipinde en geniş ve en göze çarpan bölge basenlerdir. Üst beden basenlere oranla daha küçüktür. Küçük göğüslere, ince kol ve bele sahiptir. Giyinirken dikkati üst bedene çekmeye çalışmalı; straplez, v yakalı kıyafetler tercih edilmelidir. Bol kıyafetlerden uzak durulmalı, bele oturan kıyafetler öne çıkarılmalıdır. Bel oyuntusuna dikkat çekmek için kemer kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Alt bedeniniz için koyu renkler tercih etmelisiniz.

Ters üçgen vücut tipi
Geniş omuzları takip eden ince bel basen bölgesine ve uzun bacaklara sahip vücut tipidir. Geniş omuzlarınızı sergilemeli, dekolte ve V yaka kıyafetlerden kaçınmamalısınız. Ancak omuzlarda vatka ve fırfır detaylı kıyafetleri tercih etmemelisiniz. Kalçaları daha dolgun gösterecek plili veya kısa etekler, çok dar olmayan boru paça ya da İspanyol paça pantolonlar tercih edilmelidir.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...