El İşi Örnek

Hayatımızı Kolaylaştıran Kot Pantolonların Köşelerindeki Küçük Düğmeler Hiç Dikkatinizi Çektimi

Hayatımızı Kolaylaştıran Kot Pantolonların Köşelerindeki Küçük Düğmeler Hiç Dikkatinizi Çektimi

Kot pantolondaki küçük düğmeler ne işe yarıyor? Günlük hayatta sıklıkla tercih ettiğimiz kıyafetlerin başında kot pantolonlar gelir. Hayatımızı kolaylaştıran bu pantolonların köşelerindeki küçük düğmeler hiç dikkatinizi çekti mi?

Hiç düşündünüz mü kot pantolonlarda gördüğümüz minik düğmeler ne işe yarıyor? diye. Gelin bu sorunun cevabını hep birlikte öğrenelim.Bazen spor giyinmek bazen de şık bi kombin için giydiğiniz kot pantolonlarda küçük bir detayı fark ettiniz mi? Küçük metal düğmeler.

O minik düğmelerin neden kot pantolonların vazgeçilmezi olduğunu hiç düşündünüz mü?Cevabınız süs için ise yanılıyorsunuz. Çünkü o parçacıkların çok hayati bir görevi var.

Kottaki ceplerin hemen yanına basılan minik metal parçalar, yalnızca görüntü güzel olsun diye değil pantolonların kopabilecek dikişlerini sağlamlaştırmak için takılıyor.

Bu zımbaların ismi Rivet. O sebeple özellikle farklı parçaların birleştiği köşe noktalarına basılıyorlar

O parçaların önemi o kadar büyük ki şu kadarını söyleyeyim size, o zımbalar olmasaydı kot pantolon olmazdı. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Cevap için 1870’li yıllara gidiyoruz. O yıllarda bu butonlar San Francisco’da çalışan maden işçilerinin giydiği kotlarının eskimesini önlemek için yapılmış. Önlüklerini butonlara takan işçiler kotlarını koruyabilmişler. O gün bugündür de kot pantolonlarında dikişlerin sağlamlaşması amacıyla görsel güzelliklerde sağlayarak pantolonlara takılıyor.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...