El İşi Örnek

Her ev kadının bilmesi gereken pratik bilgiler…

Her ev kadının bilmesi gereken pratik bilgiler…

Gündelik hayatınızda sizi rahatsız eden durumlar için bu bilgileri öğrenmeniz şart! İşte her kadının bilmesi gereken pratik bilgiler

Suyun içerisine ekleyeceğiniz bir kapak yumuşatıcı çözeltisiyle halınızı temizlediğinizde hiçbir tüy kalmayacaktır.Eski duvar kağıdını kolayca çıkarmak için, 1L suda bir kapak yumuşatıcıyı inceltin ve karışımı duvara bir süngerle uygulayın. 20 dakika içerisinde duvar kağıdı yumuşayacaktır. Bu sayede, iz kalmadan duvarı yenileyebileceksiniz.Buzdolabındaki meyve ve sebze çekmecesi, fazla nemi biriktirerek malzemeleri daha çabuk bozulmasına yol açar. Bunu önlemek için, hafif ıslatılmış süngeri çekmeceye yerleştirmek yeterli olacaktır.

Ancak sık sık yenilemeyi unutmayın.Sıkışan kapağın etrafını bir bantla sarın ve tekrar açmayı deneyin. Sizi zorlamadan yardımınıza koşacaktır.Dışarıda pislenen puset tekerlerini eve sokmak istemeyiz. Ya da her seferinde temizlemekle uğraşmak istemiyorsanız; kapı girişinde duş bonesini tekerleklere takmak işinizi kolaylaştıracaktır.Dolap, bavul içerisine yerleştireceğiniz ayakkabılarınızın altını duş bonesiyle koruma altına alabilirsiniz.Pikniğe gittiğinizde mükemmel bir çözüm olacaktır. Birkaç bulaşık süngerini ıslatıp ayrı poşetlerin içerinde buzluğa koyun.

Daha sonrasında soğuk muhafaza etmek istediğiniz şeyler için pratik çözüm sağlayacaktır.Süngerin üzerine bıraktığınız sabun, emiciliği sayesinde hem ziyan olmaz hem de süngerini de etkili kullanmamızı sağlar.Kimi zaman yanlış yıkamadan kimi zaman da kıyafetlerin en büyük düşmanı tahta kuruları yüzünden en sevdiğimiz tişörtlerin üzerinde delikler oluşuyor. Bu deliklerden kurtulup kıyafetinizi ilk günkü gibi yepyeni yapabileceğiniz bir tüyo açıklıyoruz….

Terzilerin kullandığı hilelerden biri olarak gösterilen bu yöntemi uygularken ihtiyacınız olan temel şey yapışkan tela. En yakın terziden bulabileceğiniz teladan deliğin büyüklüğü kadar bir parça kesin.

Deliğin olduğu yerin tam arkasından deliği birbirine yapıştırır gibi tutun ve telayı yapıştırın. Tela parçasını hafif ıslattıktan sonra tişörtün yüzey kısmını çevirin.

Deliğin yüzey kısmında kalan tarafının üzerine peçete ya da beyaz bir bez parçası koyun. Bez parçasının üzerinden ütü ile geçin. İşte bu kadar!

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...