El İşi Örnek

Her Gün Sabah 1 Yumurta Yemenizin Vücudunuza Sağlayacağı 9 Mucizevi Etki

Her Gün Sabah 1 Yumurta Yemenizin Vücudunuza Sağlayacağı 9 Mucizevi Etki

Yumurtalar sağlığımıza son derece yararlıdır. Hatta en sağlıklı yiyeceklerin içinde yumurta bulunur. İster haşlayın, ister kızartın isterseniz de omlet yapın. Yumurta kahvaltıların baş kahramanıdır. En önemlisi de çok besleyici olmalarıdır.İşte her gün bir yumurta yediğinizde vücudunuza sağladığı 9 fayda.

1- Vücudunuz işlevlerini daha iyi yerine getirir
Vücudun kendi başına ürettiği 11 amino asit haricinde, işlevlerini yerine getirebilmesi için diğer 9 amino asite ihtiyacı vardır. Bu dokuz amino asit de yumurtada bulunur.

2- Kemiklerinizi güçlendirir
Yumurtada, kemik erimesini önleyen ve kemiklerinizi güçlendiren kalsiyum bulunur. Ayrıca yumurtada bulunan D vitamini vücuttaki kalsiyum dengesini sağlayarak dişlerinizin de gelişmesini sağlar.

3- Sinir sisteminizi güçlendirir
Günde bir veya iki yumurta yemek vücudunuzu virüslere, enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı korur. Nasıl mı? Yumurta yediğinizde günlük selenyum ihtiyacınızın %22’sini almış olursunuz. Selenyum da sinir sisteminizi güçlendirir.

4- Saçlarınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı güçlendirir
Yumurtanın içindeki B vitamini ve Omega-3 yağları saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı güçlendirir.

5- Kas yapmanızı hızlandırır
Yumurtalar protein kaynağıdır. Vücut geliştirme ile uğraşıyorsanız bolca proteine ihtiyacınız oluyor ve yumurta size yeterince protein sağlıyor.

6- Beyniniz daha iyi çalışır
Yumurtanın içinde bulunan kolin beynin büyümesini ve gelişmesini sağlar. Öte yandan kolin hafızanızı güçlendirir ve daha dakik olmanızı sağlar.

7- Kalp rahatsızlığına yakalanma riskiniz azalır
Çok düşük yoğunluklu lipoprotein üreten bünyelerin kalp rahatsızlıklarına yakalanma riski daha yüksektir. Yapılan araştırmalarda yumurtanın düşük yoğunluklu lipoprotein taneciklerini genişlettiği ve kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskinizi azalttığı görüldü.

8- Katarakt oluşumu riskini azaltır
Yumurtada bulunan lütein ve zeaksantin isimli antioksidanlar gözlerinizi korur ve katarakt oluşumu riskini azaltır.

9- Kolayca kilo almanızı önler
Yumurta tüketilmesi halinde insana doygunluk hissi verir. Böylelikle açlık krizlerine girmezsiniz.

Yumurtanın faydalarını öğrendikten sonra artık daha fazla yumurta tüketeceğim. Arkadaşlarınızın da daha fazla yumurta tüketmesini sağlamak için paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...