El İşi Örnek

Her kadının acil durumlar için bilmesi gereken 11 hile

Her kadının acil durumlar için bilmesi gereken 11 hile

Günün telaşında başımıza gelen “ufak” ama etkisi büyük talihsizliklere karşı nasıl çözüm üreteceğiniz şu an öğreneceksiniz!

Her kadının başına gelebilecek durumlar için hayat kurtarıcı çözümler tabii ki de var sadece biz bilmiyoruz! Daha doğrusu “bilmiyorduk” İşte her kadının acil durumlar için bilmesi gereken 11 hile

KOLTUK ALTI LEKELERİ

Beyaz tişörtlerin ömrü koltuk altında oluşan sarı lekelerden sonra son buluyor ya da buluyordu. Çünkü şimdi koltuk altında oluşan bu ter lekelerini limon suyu veya kabartma tozu ile temizleyebileceğinizi biliyorsunuz.

RUJ LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

Ruj lekesi kadınların en can sıkıcı problemlerinden biri. Sürmesi ya da kullanması harika ama yeter ki herhangi bir yerimize bulaşmasın. İşte bu lekelerden kurtulmak için tek yapmanız gereken saç spreyini üstüne sıkıp, çamaşır makinesine atmak.

SU TOPLAYAN AYAKLAR İÇİN ÇÖZÜM

Ayakkabı yüzünden ayaklarınızın su toplamaması için genelde ayakkabının vurduğu yere koltuk altı deodorantı uygulayın. Böylece ayakkabı ayağınızda rahat hareket eder ve su toplamasını önlemiş olursunuz.

Son zamanlarda satın altığınız kotların çok daha hızlı bollaştığını fark ettiniz mi? Ya da daha önce gün içerisinde kot pantolonunuzun düğmesi koptu ve kendinizi hiç çaresiz hissetiniz mi? İşte bu durumda tek ihtiyacını olan klip ataçlar.

Ütü yapmaya vaktiniz olmadığında evdeki saç düzleştircisini hemen elinize alın ve ütülemek istediğiniz gömleğin üstünden geçin. Ancak bu şekilde kısa sürede kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Kadınların anlam veremediği şeylerden biri de küpelerin arkasındaki sabitleyicilerin sürekli neden kaybolduğu. İşte böyle bir sabahta sevdiğiniz küpeyi takmak istiyor ama arkasını bulamıyorsanız elinize geçen bir kurşun kaleminin arkasındaki silgiyi koparın ve küpenizin arkasına takın.

Uzun botlarınızın modelini kaybetmemek için evde oturma odasında öylece duran dergilerinizi rulo yapın ve çizmelerin içine yerleştirin.

FONDÖTEN LEKELERİ

Özellikle beyaz renkte üst giyen kadının en büyük kabusu makyajının üstüne geçmesidir. Halbuki tıraş kremi ile fondöten lekelerinden kurtulabilirsiniz.

KAÇAN ÇORAP İÇİN ACİL ÇÖZÜM

Kadınların gün içerisinde başına geleceğinden kortuğu şeylerden biri de çorabının kaçmasıdır. Halbuki kaçan çorabın daha da yırtılmaması için tek yapmanız gereken saç spreyi.

Küçük gelen ayakkabınız sizi mutsuz edeceğine neden genişletmiyorsunuz? Dar ayakkabıları genişletmek için en kalın çorabınızı ayağınıza geçirin ve saç kurutma makinesini 5 dakika ayakkabının üstünde tutun. Daha sonra evde o şekilde biraz dolanın.

Süet ayakkabıların bakımı diğerlerine göre daha zordur. Eğer vaktiniz yok ama O ayakkabıya ihtiyacınız varsa silgi yardımıyla tüm lekelerden kurtulabilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...