El İşi Örnek

Her Kadının Kullandığı Hijyenik Ürün Yüzünden Bacaklarını Kaybetti – Şimdi Bütün Kadınları Uyarıyor

Her Kadının Kullandığı Hijyenik Ürün Yüzünden Bacaklarını Kaybetti – Şimdi Bütün Kadınları Uyarıyor

Kaliforniyalı model Lauren Wasser 2012 yılında şaşırtıcı bir sebepten ötürü bacaklarını kaybetti.
Lauren’in başına kötü bir şey geldi ve doktorlar sağ bacağını ampüte etti.Şimdi Lauren bütün kadınları aynı hataya düşmemeleri konusunda uyarıyor.


Kaliforniyalı model Lauren Wasser 2012 yılında hastaneye grip şikayetiyle gitti.Muayene sonrasında grip olmadığı, bakterilerin salgıladığı toksinler sonucunda meydana gelen toksik şok sendromuna sahip olduğu görüldü.

Enfeksiyonun ise pedden kapmış. Pedler saatlerce kullanıldığı takdirde çeşitli nedenlerden toksik şok sendromuna neden oluyorlar.

Sendromun sonucunda Lauren bir hafta komada kaldı. Uyanmasının hemen ardından sağ bacağı ampüte edildi. Henüz 24 yaşındaydı.Lauren başına gelenlerden sonra bütün kadınları konu hakkında uyarmaya başladı.

Kimse aynı şeyleri yaşamamalı

Lauren, The Daily Mail’e “Birkaç ay içinde diğer bacağımın da ampüte edilme ihtimali var. Bunu hiçbir kadının yaşamaması için herkesi uyarmaya çalışıyorum” dedi.


Lauren, Kotex Natural Balance’a karşı büyük bir savaş başlattı.InStyle’a “Vajina, birçok hayati organımızı etkiliyor. Tüketicilerin pedlerin nelere yol açabileceğini bilmeleri gerekiyor” dedi.Maalesef Lauren’in diğer bacağı da ampüte edildi.

Diğer bacağı da ampüte edildikten hemen sonra bir bacağı ampüte edilen paralimpik atlet Amy Purdy ile çektirdiği fotoğrafı paylaşan Lauren şunları söyledi:


“Hayat yeniden farklılaşmak üzere! Mücadelemden vazgeçmeyeceğim ve hayata yeni bir sayfa açmaya hazırım.”

Genç Lauren oldukça cesur. Hayata karşı iyimserliğini de kaybetmemiş. Şimdi hem kendisi hem de diğer kadınlar için savaşıyor.Lauren’in uyarısını herkesle paylaşmayı unutmayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...