El İşi Örnek

İğne Oyalarını Kıskandıran Yalancı İğne Oyası

İğne Oyalarını Kıskandıran Yalancı İğne Oyası

3 renk naylon ipimizi hazır edelim. Artan iplerinizden de bunu yapabilirsiniz. Modelimiz iğne oyası taklidi yapan bir oyaya benziyor. O yüzden sonuç da harika olacak.

Yine her zamanki gibi battı çıktı ile başlıyoruz. Sonsuzluk oyasının üzerine yapılan iğne oyasının taklidi yapacağız.

Araları şu şekilde yapıyorsunuz. Sonsuzluğun üzerine beyaz renkle parmak ucuna 13 kez gevşek şekilde sarın.Zemin renkte kullanılan yeşil ile devam edin. Parmağınızda ki ipe sabitleyip parmağınızdan çıkarın. Hepsinin içinden geçerek, üzerine 12 adet sık iğne yapın.

15/ 17 zincir çekin, sık iğnenin tam karşına sık iğne ile girin. 12 adet sık iğne yapın. 6 adet zincir çekin, hepsinin altından girip ipin ucunu çıkarın ve sabitleyin.

1 zincir çekin, bir örümcek çekin, tekrar alttan girip geri çıkıp kapatın.Bu şekilde motifin kurulumunu yapabilirsiniz.Tığ İle Benzersiz İğne Oyası Taklidi Videosu

Oldukça işlem gerektiriyor olsa da modelin yapımı sizlere de çok zevk verecektir. Gerçekten iğne oyası yapamayanlar için bu tığ oyası harika bir seçenektir.

Aynı şekilde farklı renkler ile çok güzel oyaları yapabilirsiniz. Daha detaylı bir şekilde modeli yapmak için videomuzu izlemeye başlayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/msiUQDxWgls (Oya ve Dantel Dünyası) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...