El İşi Örnek

İki Renkli Örgü Modeli Nasıl Örülür?

İki Renkli Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Bebek örgülerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz iki renkli örgü modeli yapılışı hakkında bilgiler sunalım. Bu yeni örgü örneği yapımı oldukça kolay ve yapacağınız örgülerde çok güzel duracak bir model. Bu örnek bebek yelekleri, bebek kazakları, bebek hırkalarında güzel duracağı gibi atkı ve bereler için bile kullanılabilir.

Bu yeni iki renkli örgü örneği 6 sırada tamamlanmıştır Yapılış itibari ile hem düz yüzde hem de arka yüzde örülerek ilerleyen bir modeldir. Düz örgü, ters örgü, alttan ilmek alma, ilmeği örmeden şişe geçirme gibi örgü tekniklerini içinde barındırmaktadır.

İki Renkli Örgü Modeli Nasıl Örülür?

İki sıra kırmızı iple örülür. Üçüncü sıra diğer renkle örülmeye başlanır. İlk ilmek düz örülür. Bir ilmek atlanır ve ikinci ilmeğin iki altındaki boşluğa girilerek buradan bir ilmek çıkartılır. Çıkartılan ilmek soldaki şişin üzerine 3 ilmek geçecek şekilde alınır. Bu atlanan 3 kırmızı ilmek örmeden sağdaki şişe geçirilir. Arkadan şişe alınan lacivert ip hafifçe çekilir. Sıradaki ilmek düz olarak örülür. Ardından aynı işlemler sıra sonuna kadar bu şekilde tekrarlanarak üçüncü sıra tamamlanır.

Dördüncü sıra arka yüzde ilk ilmek olan lacivert ilmek ters örülür. 3 kırmızı ilmekten ilki ters olarak örülür. İkinci örmeden sağdaki şişe geçilir. Üçüncü ise ilki gibi ters örülür.

Beşinci sıra düz yüzde lacivert ip ile tüm ilmekler düz olarak örülür. Altıncı sıra arka yüzde yine bütün ilmekler bu sefer ters örülür.

kaynak Kaynak: https://youtu.be/_oid6sBQGnU (canselin örgü dünyası) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...