El İşi Örnek

İki Şişle Kare Örgüden Çok Kolay Bayan Bot Patik Örneği Yapımı

İki Şişle Kare Örgüden Çok Kolay Bayan Bot Patik Örneği Yapımı

İki şişle çok kolay örgü patikler yapılabilmektedir. Yazımızda da bu konuya örnek olacak bir çalışma sunacağız. Bu çalışma ile kare şeklinde bir parça örüp dikip birleştirerek kolay boy patik modeli elde edeceksiniz.

Sarı ve beyaz renklerinde iplikler ile örülmüştür. Sarı normal patik ipliği iken beyaz da patik ipliğine yakın simli bir ip kullanılmıştır. Şiş olarak misinalı şiş tercih edilmekle birlikte numarası 3 mm’dir. Örgüden sonra dikiş için bir yün iğnesi ile her sırada farklı renkle çalışılacağı için bir de makas kullanılmıştır.

İki Şişle Kare Örgüden Çok Kolay Bayan Bot Patik Örneği Yapımı

37-38 ayak numarası için 50 ilmek atılarak başlanmıştır. Daha büyük ya da daha küçük ayak numaraları için 4 ilmek fazla ya da 4 ilmek eksik başlamalısınız.

Sonra iki renkle yalnızca haroşa örerek bir kare parça elde edilmiştir. Dönüşümlü olarak bir renkten 4 diş, diğer renkten 2 diş haroşa sırası çalışılmıştır. Toplamda 52 haroşa sırası çalışılarak kare örgü parçası bitirilmiştir.

İki renkli kolay bot patik için örgü işi tamamlandıktan sonra katlama ve dikiş işlemine geçilmiştir. İlk önce örgü parça köşelerinden üçgen olacak şekilde katlanmıştır. Sonra üçgenin bir kenarı tamamen dikilmiştir. Diğer kenarı uç kısmına doğru bir miktar açıklık kalacak şekilde dikilmiştir.

Açık olan kısmı dışa doğru katlandıktan sonra kolay bot patik örneği kullanıma hazır hale gelecektir.

https://m-visible.com Kaynak: https://youtu.be/_39N8xlUjyE (Gülümseten Marifetler)

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
loading...