El İşi Örnek

Kadın, Kendisini B-oşamak İsteyen Kocasına Öyle Bir Ders Verdi ki

Kadın, Kendisini B-oşamak İsteyen Kocasına Öyle Bir Ders Verdi ki

Kadın, Kendisini Boşamak İsteyen Kocasına Öyle Bir Ders Verdi ki Sizlere aktaracağımız bu olay tamamen gerçek ve büyük bir i-breti içeriyor. Sabırla okuduğunuzda eminiz ki h-ayatınız bambaşka olacak! Lütfen sizlerde paylaşarak bir fazla kişinin h-ayatını değiştirebilirsiniz.

Bu akşam eve geldiğimde Eşim Akşam yemeğini servis ediyordu. Elini tuttum ve ona söyleyeceğim şeyler olduğunu söyledim. Masaya oturdu ve sessizce yemeği yemeye başladı. Ve yine Gözlerinde o k-orkuyu gördüm. Bir an da kasıldım ağzımı açamıyordum ama düşüncelerimi söylemem lazımdı. Ben boşanmak istiyorum.

Sinirlenmedi Sözlerime karşılık vermedi, sadece sebebini s-ordu. Bir cevap veremedim ve buna çok sinirlendi elinde ki Çatal Bıçakları fırlattı. Bana b-ağırdı ve Adam olmadığımı söyledi. Bu akşam tek kelime konuşmadık. Eşim bütün Gece ağladı. Farkındaydım Evliliğimiz ne olacağını merak ediyordu, ama onu tatmin edecek bir şey söyleyemeyecektim. Ben Jane’e aşık oldum, eşimi sevmiyorum artık. Bu v-icdan a-zabıyla bir

Evlilik sözleşmesi hazırladım, Evi, Arabayı ve Şirkettin 30% ona verecektim. Sözleşmeye kısa bir süre baktı ve yırttı. 10 yıl h-ayatımı paylaştığım bu Kadın bana y-abancı olmuştu. Onun h-arcadığı zamana ve enerjiye ü-zülüyordum, ama geri dönemezdim, Jane’e çok aşık olmuştum.

Sonra hıçkıra hıçkıra a-ğlamaya başladı, bu benim beklediğim bir t-epkiydi. Onun a-ğlaması benim hafiflememe sebep olmuştu. Bir süredir aklımdan geçiriyordum b-oşanmayı, bu fikir bende s-aplantı haline gelmişti ve şimdi bu duyguyu daha da g-üçlü hissediyordum ve doğru k-arardı. Bir s-onra ki akşam eve geç gelmiştim ve Eşimi Masada yazı yazarken gördüm. Çok uykum vardı ve Akşam yemeğini yemeden uyumaya gittim. Jane ile geçirdiğim o kadar saat beni y-ormuştu.

Bir ara uyandım ve onu hala yazı yazarken gördüm Masa da. Ama bu benim Umurumda değildi ve başımı çevirip uyumaya devam ettim. Ertesi sabah bana Şartlarını yazı halinde sundu. Benden hiç bir şey istemiyordu, sadece b-oşanmamızı ilan etmek için 1 ay m-üsaade istedi ve bu zamanda normal bir Aile gibi davranmamızı istedi. Bunun sebebi Oğlumuzun 1 ay sonra Sınavların olması ve bu dönemde ona bu yükü bindirmemekti. Bu kabul edilebilinir.

Bir şey daha vardı, benden onu Evlilik Gecesinde onu kapıdan içeriye nasıl taşıdığımı hatırlamaktı, ve 1 ay boyunca her sabah onu Yatak odasında Kapıya kadar taşımamı istedi. Kafayı yediğini düşündüm, ama s-on günlerimizin iyi geçmesi açısından, kabul ettim.

Sonra bu ş-artlardan Jane bahsettim, yüksek ses ile gülüp bunun çok s-açma olduğunu ve eninde s-onunda B-oşanmayı kabul etmek z-orunda kalacağını söyledi. Eşimle boşanma konusunu açtığımdan beri Fiziksel temasta bulunmadık. Bu sebepten ilk gün onu kucağıma alıp kapıya götürdüğümde t-uhaf bir duygu y-aşadım. Oğlumuz arkamızda duruyordu ve alkış yapmaya başladı ‘Babam Annemi kucağında taşıyor’ bu onu çok sevindirmişti, Sözleri c-anımı acıtmıştı…

Yatak odasından Evin Kapısına kadar 10 metre taşıdım. Eşim gözlerini kapattı ve kulağıma’ Oğlumuza b-oşanmamızdan bahsetme’ diye fısıldadı. Bende başımı öne eğerek tamam dedim, ve içime bir ü-züntü ç-öktü. Kapı önünde onu bıraktım Eşim Otobüs durağına gitti ve onu İşe götürecek olan Otobüsü bekledi. Bende tek başıma Ofise gittim 2. Gün bu oyunu oynamak bize daha kolay gelmişti. Eşim başını Göğsüme yasladı, ve onun kokusunu duydum. Birden Eşime uzun süredir bakmadığımı anladım. Ve onun Evlendiğim zaman ki kadar Genç olmadığını fark ettim.

Yüzünde hafif çizgiler oluşmuş saçlarına ak düşmüştü. Gecen yıllar öylesine yanından geçmemişti, O an kendime ona bununla neler yaptığımı sordum. 4. Gün onu kucağıma aldığımda bir güven duygusu y-aşadım. Bu bana Hayatının 10 yılını Hediye eden Kadın. 5 .Gün bu güven duygusu daha da büyümüştü. Bundan Jane bahsetmedim. Günler geçtikçe onu taşımak daha da kolaylaşmıştı, belki de bu sayede yaptığım antrenman dan dolayıdır

bu. Bir Sabah onu ne giyeceğini düşünürken izledim. İ-syan ederek her gün kıyafetlerin biraz daha bol geldiğini söyledi. Birden onun ne kadar süzüldüğünü ve kilo verdiğini fark ettim. Demek ki onu her sabah daha kolay taşıyabilmemin sebebi buydu. Birden yüzüme yumruk gibi vurdu. Bu kadar A-cıyı ve Ü-züntüyü Kalbinde taşıyordu.

Farkında olmadan başını okşadım. O an Oğlumuz da geldi ve ‘ Baba Annemi taşıman lazım ‘ dedi. Bu hayatımızın bir parçası olmuştu, Babasının Annesini odadan Kapıya taşıması. Eşim Oğlumuzu yanına çağırdı ve ona sıkı sıkı sarıldı. Ben başımı cevirdim, s-on anda kararımdan v-azgeçmek istemiyordum. Onu kucağıma aldım ve Yatak odasından Kapıya kadar taşıdım. Elini enseme koymuştu ve ben onu sıkı sıkı tutmuştum. Tıpkı Evlendiğimiz gün gibi.

Artık Huzursuzlaşmıştım bu kadar kilo vermesinden. S-on Gün onu kucağım da taşıdığımda hareket etmedim. Oğlumuz okuldaydı ve Eşime Hayatımızda ki yakınlığın ne kadar eksildiğini söyledim. Ofise gittim arabadan fırladım kapıyı kilitlemeden bunun için zaman yoktu. Her anın k-ararımı değiştirmesinden k-orkuyordum ve Merdiven den yukarı koştum, yukarı varınca Jane kapıyı actı. Ona Karımdan b-oşanmayacağımı söyledim. Ş-aşkın bir i-fadeyle elini anlıma koydu ve ‘

Senin a-teşin mi var’ diye sordu. Ü-zgünüm Jane ama ben artık b-oşanmak istemiyorum dedim. Evliliğimizin renksiz kalması sevgi eksikliğinden değil, birbirimizin değerini unuttuğumuzdandı.

Şimdi aklıma geldi ki, ona Evlendiğimiz Gün kapıdan içeri taşıyınca ö-mrümün s-onuna kadar Sadakat yemini verdiğim Jane olayı anlayınca yüzüme bir t-okat attı ve kapıyı k-apatarak ağlamaya başladı. Hemen aşağı koşup ilk Çiçekçiye gidip Eşime bir Buket çiçek aldım, üzerinde ki Karta da”’seni her Sabah h-ayatımın s-onuna kadar t-aşıyacağım”” .

Eve vardığımda yüzümü bir gülümseme kapladı, elimde Çiçeklerle yatak odasına gittim ve Eşimi yatağın üstünde Ö-l-ü buldum. Eşim aylardır K-anser ile s-avaşıyordu ve ben Jane ile ilgilenmekten bunu fark etmemiştim. Fazla y-aşamayacağını bildiği için, beni Oğlumun bana n-egatif tutumundan k-orumaya çalışmıştı .

En azından Oğlumun gözünde iyi bir Eş olarak kalmamı istemişti. İlişkide ki küçük şeylerdir önemli olan. Villalar, arabalar çok paralar değil .Bunlar h-ayatı kolaylaştırır ama asla Mutluluğun temeli olamazlar. İl-işkine zaman ayır ve ilişkinin g-üven ve huzur anlamına gelecek şeylere meşgul ol.

Mutlu bir beraberlik y-aşa Bunu Pa-yl-aşmazsan sana birşey olmaz…… Ama pa-y-laşırsan belki bir Evlilik kurtarırsın. Çoğu H-ayatların y-ıkılmasının sebebi, İnsanların Hedefe ulaşmaya az kala pes etmesindendir. Kaynak : Habernash

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...