El İşi Örnek

Kanser Uzmanı Yavuz Dizdar, beslenme konusunda herkesi uyardı!

Kanser Uzmanı Yavuz Dizdar, beslenme konusunda herkesi uyardı!

Kışın sağlıklı kalmanın anahtarı konulu sağlık konferansında Onkoloji Doktoru Yavuz Dizdar da katılımcılara sağlıklı yaşamanın püf noktalarını anlatarak, kanserden korunmayı sağlayacak ipuçları verdi.


Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Onkoloji Doktoru Yavuz Dizdar’ın da katıldığı konferansta, adaçayı ve ısırgan otunun faydaları anlatıldı.

Kadınlara sağlıklı beslenme konusunda önerilerde bulunan Onkoloji Doktoru Yavuz Dizdar ise, “Piyasadaki marketlerden olabildikçe uzak dursunlar. Markete ürün girdiği zaman raf ömrünün uzun olması birtakım sorunlar yaratıyor. İki aylık yoğurt olmaz, 6 ay dayanan ürün olmaz.

Türkiye menşeli olmayan bakliyat tavsiye etmiyorum. Kesin ilaçlanmış olarak gelir, Kanada’dan Türkiye’ye bakliyat gelmez. Ellerinden gelen önlemi alıp, sonra biraz tevekküllü olmalarını öneriyorum. Kadınlarımız da bunları iyi anlamış.

Özellikle pazara gitmelerini ve etraflarındaki küçük üreticileri desteklemelerini öneriyorum. Sütü mümkün olduğunca sokaktan alsınlar, kendilerine bir sütçü edinsinler. Evde turşu, sirke yapma gibi alışkanlıkların baştan kazandırılması için çalışıyoruz’’ ifadelerini kullandı.


Sağlık konferanslarıyla toplumun giderek daha da bilinçlendiğini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ”Uzman doktorlar eşliğinde, sağlıklı beslenme konusunda görüşler alıyoruz. Belediyecilik sadece yol, çöp, çukur olmaktan çıktı.

Artık kültür, sanat, sağlık ve bireysel hayatımızı kolaylaştıracak bütün alanlarda hizmet vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...