El İşi Örnek

Kendimize veya genç kızlarımız için yapabileceğimiz hoş bir ev ayakkabı modeli

Kendimize veya genç kızlarımız için yapabileceğimiz hoş bir ev ayakkabı modeli

Malzemeler: Mor patik ipi Beyaz , yeşil, sarı ip 1 numara tığ İnci 39 numara keçe taban Yapılışı: 39 numara keçemizin üzerine yarım cm ara ile delikler açalım.

Deliklerin sayısı önemli değil , önemli olan deliklerin üzerine 120 defa batacağız.Yani keçenin etrafına 120 trabzan yapalım.

120 trabzanı 2 sıra örelim.Tam ön kısmında patiğin burnu için 44 trabzan sayalım.44 trabzanı 1 eksiltme, 5 trabzan, 1 eksiltme, 5 trabzan olarak örelim.Burun kısmında 7 yerde eksiltme yapalım.

Üst sırada 44 trabzanın sağından ve solundan 6şar trabzan daha ilave edelim.Şimdi 9 yerde eksiltme yapalım.Eksiltmeleri hep üst üste yapalım.

Her sırada trabzanlar 1 eksilterek devam edelim.Yani trabzanlar 5….4….3 diye devam edecek.Eksiltmelerin arasındaki trabzanlar bitince patiğimiz bitmiş olacak.Patiğimizi toplam 8 sıra öreceğiz.

Çiçekler için

Beyaz ipimizle 7 zincir örüp birleştirelim.Zincirin içine 4 zincir, 3 trabzan, 4 zincir örüp batalım.Tekrar 4 zincir, 3 trabzan, 4 zincir olarak çiçeğimizi yapalım.

Çiçekleri dikip ortasına inci dikip süsleyelim.Yaprak için

Yeşil ipimizle 10 zincir örelim.

Zincirin üzerine 1 sık iğne, 1… 2 li trabzan , 6 tane 3 lü trabzan, 1 tane 2 li trabzan, aynı yere dönmek için 3 sık iğne, zincirin karşı tarafına 1 tane 2 li trabzan, 6 tane 3 lü trabzan, 1 tane 2 li trabzan, 1 sık iğne yaparak yaprağımızı tamamlayalım.

KAYNAK http://www.orgu.tv

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...