El İşi Örnek

Kızının Saçını Boyadı Diye Eleştiri Yağmuruna Tutuldu – Annenin Verdiği Cevap Onları Yerin Dibine Soktu

Kızının Saçını Boyadı Diye Eleştiri Yağmuruna Tutuldu – Annenin Verdiği Cevap Onları Yerin Dibine Soktu

Bayan kuaförü Mary Thomaston, 6 yaşındaki kızının saçını boyayıp Instagram’da paylaştı. Ancak insanlardan olumsuz tepkiler aldı. Yorumlardan biri, “Güzel ama 6 yaşında çocuğun saçını boyayarak mahvediyorsun. Büyüdüğünde saçı ne hale gelecek biliyor musun?” şeklindeydi.


Fotoğrafları silmek yerine, Mary kendisine yapılan olumsuz yorumlara cevap verdi. Verdiği cevap okumaya değecek cinsten.

Mary Thomaston bayan kuaförü bir anne. Geçen gün 6 yaşındaki kızı kendisinden saçını mor, mavi ve sarı karışımı renklere boyamasını istedi. Ama Mary ‘Hayır’ dedi. Lyra ısrar edince, annesi de dayanamadı. Kızının saçını üç farklı renge boyadı.

Mary, gurur duyduğu kızının fotoğrafını Instagram’da paylaşır paylaşmaz kendisine acımasız yorumlar yapıldı. Yorumlardan birinde, “Asla kızıma böyle bir şey yapmazdım. Biraz daha büyüyünce saçını istediği renge boyatabilir”, bir diğerinde ise “Bazen çocuklarımızın henüz çocuk olduğunu unutup onlara oyuncak bebekmiş gibi davranıyoruz” yazıyordu.

Mary, aldığı olumsuz tepkiler sonucunda boyanın geçici olduğunu ve kimyasal olmadığını belirtti. Ancak yorumlar daha da acımasızlaşmaya başladı.

İşte o zaman Mary Instagram’da şöyle bir cevap yazdı:“Bana nefret kusan insanlara sesleniyorum,

Öz güveni yüksek ve kendi kararlarını kendi alabilen bir çocuk yetiştirmeye çalışıyorum. Kızım saçını maviye boyamamı isteyince, seçiminin çok güzel olduğunu ve ona çok yakışacağını söyledim.

Siz çocuklarınızı nasıl yetiştiriyorsunuz bilmiyorum. Ancak kin ve nefret dolu söylemlerinizi kendinize saklayın. Mavi rengi sevmediyseniz, ‘sevmedim’ deyin. Rengarenk saç renklerini sevmiyorsanız bunu da ifade edebilirsiniz. Yorumlarınızı insanları kırmayacak şekilde yapabilirsiniz. Olumsuz düşüncelerinizi insanlara bulaştırmayın.”

Mary’ye şimdilerde insanlardan destek mesajları yağıyor. Fotoğraflara bakılırsa saç rengi minik kıza da çok yakışmış.

Çocukların yaşları ne kadar küçük olurlarsa olsunlar kendi kararlarını kendileri vermeye küçük yaşta başlamalarını savunuyorsanız paylaşmayı unutmayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...