El İşi Örnek

Kızları Aniden Hayatını Kaybetti – Odasında Buldukları Mektup Ailesini Ağlattı

Kızları Aniden Hayatını Kaybetti – Odasında Buldukları Mektup Ailesini Ağlattı

12 yaşındaki kızları Taylor vefat edince Tim ve Mary Smith’in dünyaları başlarına yıkıldı. Yaratıcı, hayat dolu ve zeki kız 5 Ocak 2014 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Beklenmedik bir anda gerçekleşen trajedi sonrası ailesi, kızın eşyalarını karıştırmaya başladı. Bir kutunun içerisinde, kızın bir mektubunu buldular. Kız, 22 yaşında tekrar açmak üzere kendisine bir mektup yazmıştı. Mektubu 2023 yılında kendi açmayı planlamıştı küçük kız. Ancak artık böyle bir şey olamayacağı için anne ve babası mektubu okumaya karar verdiler. Aile, kızın gelecekteki haline mektup yazmasına şaşırmıştı elbette. Mektubu okumaya başladıktan hemen sonra ise hiçbiri göz yaşlarına hakim olamadı. Taylor’ın mektubunu okuyan Tim ve Mary, kızlarının düşüncelerinin onlara bir teselli olacağından habersizlerdi. Kızlarının mektubunu internette paylaştılar ve şimdiden yüz binlerce beğeni aldı mektup.

Tim ve Mary Smith, kızları Taylor’ı zatürre nedeniyle kaybettiler. Kız vefat ettiğinde henüz 12 yaşındaydı. Tennessee’de yaşayan aile bir süre sonra kızlarının odasında bir mektup buldular.

13 Nisan 2013’te Taylor gelecekteki haline bir mektup yazdı. Mektubun üzerine de ’13 Nisan 2023’te açılmak üzere’ diye bir not düştü. 2023 yılında kız tam 22 yaşına basacaktı.

Mektubun üzerinde bir de mühür vardı ve sanki resmi bir kurumdan gelen bir mektup gibi gözüktü başlarda. Ancak, kızın el yazısını gören aile, mektubu Taylor’ın yazdığı hemen anladı.

Büyük bir merak içinde Taylor’ın ebeveynleri mektubu açtı. Onlar için son derece zor bir andı ve mektubu okumaya başlar başlamaz anne ve baba göz yaşlarına hakim olamadı.

Sevgili Taylor,

Hayat nasıl gidiyor? Şu an için hayat gerçekten çok basit (10 yıl öncesinden bahsediyorum). Biliyorum yazmakta geç kaldım ancak yine de yazmak istedim. Liseden mezun olmanı içten dileklerimle kutlarım. Hala okuyor musun? Üniversite diploması almanı istiyorum. Çoktan üniversiteye girdin mi? Girmesen bile sana kızmıyorum. Geçerli bir mazeretin var nasıl olsa.

Allana 11 yaşına girdi. Unutma! Ne çabuk 11’ine girdi değil mi? Şu an hala 1 yaşında. Doğum günü partisine katılamadım. Gezi için Cranks/Kentucky’deydim. 6 gün önce döndüm.

Bu arada Tanrı ile aran nasıl? Dua ediyor musun? Kiliseye gidiyor musun? İncil okuyor musun? Son zamanlarda Tanrı için ne yaptın? Eğer bir şeyler yapmadıysan, şimdi tam zamanı. Kalk ve bir şeyler yap. Tanrı, bizler için işkence gördü ve çarmıha gerildi. O, kimseye bir kötülüğü dokunmayan günahsız bir varlıktı.

Gezilere gidiyor musun? Hiç ülke dışına çıktın mı? Peki uçağa bindin mi?

Doctor Who hala devam ediyor mu? Eğer etmiyorsa, hangi rejenerasyonda bitti? Git biraz Doctor Who izle! Sonra belki de bir şeyler okumalısın.

Kendine ev aldın mı? Eğer üniversiteye girdiysen, hangi bölümde okuyorsun? Şu an avukat olmak istiyorum.

Dollywood’a gittin mi? En son Wild Eagle’da tanıtım çadırı açmışlardı. Gerçekten çok eğlenceliydi!

Ve galiba iPad’imi satıp bir iPad Mini alacağım. Çocuklarına, bizlerin tabletlerden daha eski olduğunu hatırlatmayı unutma. Mektubun içinde çizdiğim bir iPad resmi var. Çocuklarına göstermeyi unutma.

Sanırım söylemek istediklerim bu kadar. Unutma, bunları yazmamın üzerinden tam 10 yıl geçti. Hayatında iyi şeyler de oldu kötü şeyler de. Hayat böyle işte. Oluruna bırakmak zorundayız.

Sevgilerimle,Taylor Smith”Hayata erken veda eden bir meleğin son sözleri.

Taylor’ın mektupta bahsettiklerinden etkilendiniz mi? Mektubunu arkadaşlarınızla paylaşarak, anısının canlı kalmasına yardımcı olun.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...