El İşi Örnek

Kolay Analı Pullu Tığ Oyası Videolu Anlatımı

Kolay Analı Pullu Tığ Oyası Videolu Anlatımı

Zor bir yapımı olmadığından da yapılışı kolay yazma oyaları içerisinde değerlendirebilirsiniz.Bu tarz tığ işi pul oyalarında kullanılan pullar tahmin ettiğiniz gibi analı kızlı pullardır.

Bu yeni yazma örneğinde de analı kızlı pullar kullanılmıştır. Ancak küçüğü yani kız olanı değil analı olan pul tercih edilmiştir. Gayet de başarı bir analı kızlı yazma oyası ortaya çıkmıştır.

Tığ İşi Kolay Pul Oyası Modeli Yapılışı

Dediğim gibi çok kolay iki sırada bitirilen bir yeni oya örneğidir. Pullar ilk sıranın yaparken eklenmiştir. 4 zincir çekilmiş, pul eklenmiş ve tekrar 4 zincir çekilip tığ batısı atlayarak kapatıp tekrar yapılmıştır.

Diğer sırada ise kolay pul oyası modelinin üst kısmı çalışılmıştır. 3 zincir çekilip diğerine geçilmiş ve ardından bir üçlü tırabzan yapılmıştır. Bu sefer 4 zincir çekilerek araya kapatılmış ve kalan kısımlar ise sık iğne ile doldurulmuştur. Son olarak tekrar 3 zincir çekilerek diğer pula geçilmiş ve aynı işlemler tüm pullar için tekrarlanmıştır.

Bu ve bunun gibi pullu yeni oya örnekleri sitemde fazlası ile mevcuttur. Sitenin arama kısmına yazıp bulabilirsiniz.Kolay Analı Pullu Tığ Oyası Videolu Anlatımı

Basit ama basit olduğu kadar kullanılan analı pullar ile biraz da gösterişli bir yeni yazma modelinin videolu anlatımı aşağıdadır. Bu video ile pullu yeni yazma modelleri içerisinde belki de en kolay olan oya örneğini öğrenme fırsatı yakalayacaksınız. kaynaklar Kaynak: https://youtu.be/KxLd2VpzYUo (Oya ve Dantel Dünyası)

Ana Sayfa

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...