El İşi Örnek

Küçük Kız Emekli Askerle Bir Araya Getirildi – Sohbetleri Milyonları Duygulandırdı

13 yıl Britanya ordusunda görev yapan Simon Brown’ın hayatı bir keskin nişancı tarafından vurulmasıyla değişti.

2006 yılında Brown, altı askeri kurtaramaya giden ekibin içindeydi. Askerleri kurtarmayı ve üsse dönmeyi başardılar. Ancak bu hiç de kolay olmadı. Kurtarma operasyonu esnasında Brown’ın suratına isabet eden kurşun görme yetisini kısmen yitirmesine ve 25 farklı operasyon geçirmesine neden olacaktı.

Burnu ve elmacık kemiklerinde kalıcı hasar oluştu ve çenesi estetikle düzeltilmek zorunda kalındı. Bir de kendisine protez göz takıldı. Suratının yeni hali Brown’ın öz güveninin yıkılmasına neden oldu. Tam o sırada beş yaşındaki Temperance Pattinson ile tanıştı.

Tempy olarak da bilinen Temperance Pattinson, askerlerle inanılmaz gurur duyan bir kız çocuğuydu. Üç yaşına geldiğinde bu sevgisi daha da arttı.

İster inanın ister inanmayın, küçük kız bu yaşta askerler hayrına düzenlenen triatlona katıldı.Hayatını askerliğe vermiş olan Brown öz güvenini tamamen kaybetmişti. 13 yıl boyunca hayatını geçirdiği orduyu özlüyordu.

Temperance da tam bu sırada devreye girdi. Gerçek bir askerle tanışmak istiyordu.

Enter Help for Heroes isimli kuruluş, askerlik görevlerinden fiziksel veya psikolojik sorunlarla dönen kişilerle, onlara moral vermek isteyen gönüllüleri bir araya getiriyor. Brown da bu sayede Temperance ile tanıştı.

Brown, Temperance suratını görünce başta ne tepki vereceğini bilmediğinden biraz çekindi.


Sadece birkaç saniye içinde kırk yıllık arkadaş gibi sohbet etmeye başladılar.İşte yeni iki dostun o güzel ve pozitif sohbeti:

Facing it Together: Si and Tempy

She’s just five (and a half!) but H4H supporter, Tempy Pattinson, has a clear idea about what makes a hero. War Veteran, Si Brown, who was shot in the face by an Iraqi sniper, has a different kind of heroism in mind.See the unique bond between supporters and beneficiaries that's at the heart of everything we do. We’re #FacingitTogether http://www.helpforheroes.org.uk/see-the-difference/facing-it-together?utm_source=Facebook&utm_medium=Social%20Media&utm_campaign=Facing%20it%20Together%202017

Publiée par Help for Heroes Official sur mardi 29 août 2017

Hayata biraz daha olumlu gözlerle bakabilmeleri için videoyu arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...