El İşi Örnek

Mantar Şeklindeki Buzdağı Balıkçının Dikkatini Çekti – Yakından Bakınca Üstünde Gördüğüne İnanamadı

Mantar Şeklindeki Buzdağı Balıkçının Dikkatini Çekti – Yakından Bakınca Üstünde Gördüğüne İnanamadı

Newfoundland ve Labrador Bölgesi, Doğu Kanada’da yer alıyor. İklimi oldukça sert olan bölgede yerleşim birimleri de oldukça az.

İnsanlar ve hayvanlar, doğada bulabildikleriyle hayatta kalıyorlar. Bu nedenle balıkçılık burada hayati önem taşıyor.Alan Russell, Mallory Harrigan ve ekibi bir gün yengeç avına çıktıklarında hiç beklemedikleri bir manzarayla karşılaştılar.

Kıyıdan 804 metre uzaklıkta bir buzula denk geldiler. Üzerinde minik bir misafir vardı.Alan Russell ve Mallory Harrigan geçtiğimiz haftalarda ilginç bir manzarayla karşılaştılar. Bir buzulun üstünde gri bir hayvan vardı.

Harrigan, Dodo’ya “Uzaktan fok yavrusu sandık” dedi.Yakınlaştıklarında gerçeğin farkına vardılar.Meğerse fok yavrusu sandıkları hayvan kutup tilkisiymiş.

Russell ve Harrigan’ın gönlü hayvanı burada tek başına bırakmaya razı olmadı.Hemen tekneleriyle buzula yanaştılar ve tilkiyi teknelerine aldılar.

Hayvan neler olup bittiğini anlamadığından korktu.Harrigan, “Kaçmaya çalışsa da tekneye almayı başardı. Hayatta kalmasının bize bağlı olduğunu biliyorduk” dedi.

Yardım edilmese muhtemelen hayatını kaybedecek olan kutup tilkisi tekneye alındıktan sonra beslenmeye başladı.Üstüne üstlük yorgun olduğunu düşündükleri tilkinin biraz dinlenebilmesi için ona yatacak yer bile yaptılar.

Ekip kıyıya ulaştığında tilkiyi biraz daha besledi. Ardından da doğal ortamına salındı.Harrigan, “Salar salmaz hızla gözlerden uzaklaştı. Bir hayvanı kurtardığımız için kendimizle gurur duyduk” dedi.

Kutup tilkisine yardım eden Alan, Mallory ve diğer mürettebatı tebrik ediyoruz.Hayvanseverlik işte böyle olur! Onlardan umarız ki diğerleri de ilham alırlar.

Dünyadaki bütün hayvanlara yardım edilmesi gerektiğini düşünüyorsanız paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...