El İşi Örnek

Markette Karşılaştığı Adamın Tişörtünde Yazanları Görünce Gözleri Doldu

Markette Karşılaştığı Adamın Tişörtünde Yazanları Görünce Gözleri Doldu

Arizona’da yaşayan Karen Aguayo geçtiğimiz günlerde markete gittiğinde, marketti bir müşteri dikkatini çekti.Üzerinde dikkat çekici bir tişört olan adam reyonları dolaşıyordu.

Karen ve arkadaşları, adamın üstündeki tişörtü görünce çok etkilendiler.Onları en çok etkileyen de tişörtün üstünde yazanlardı.

67 yaşındaki Robert Duran ve eşi, sürekli giydikleri tişörtlere bakılmasına alışıklardı.İnsanların kendilerine dikkatle bakması onları rahatsız etmiyordu.

Siyah renkli tişörtlerinin üstünde beyaz renkte yazılar yazıyordu. Yazıyı okuyanlar etkilenmeden edemiyordu.Robert ve eşinin tek istekleri vardı. Karen gibi birilerinin tişörtü okuması ve yardım edebilmesiydi bu.

Robert’ta böbrek yetmezliği vardı. Haftada üç kez hastaneye gidiyor ve en az dört saat hastanede kalıyordu.Robert’ta kronik böbrek yetmezliği teşhisi koyuldu ve beşinci evredeydi.

Karen ve arkadaşları, Robert’ın üzerindeki tişörtte yazanları okuyunca yanına gidip birkaç soru sordular.Robert’ın tişörtünde “Böbrek donörü aranıyor. B+ tipi. Dahası için soru sorabilirsiniz” yazıyordu.


Karen bu durumda karşısında kayıtsız kalmak istemedi. Tişörtün fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaştı. Robert’a bir an önce donör bulunabilmesi için kolları sıvadı.

Karen’ın fotoğrafı 260 bin kez paylaşıldı ve insanlar Robert ile irtibata geçmeye başladılar.

Karen, AZCentral’a “Tişörtündekini okuduğumda içim yandı. Her gün böyle bir şeyle karşılaşmıyorsunuz ve karşılaşınca da sizi çok etkiliyor” dedi.

Robert, Arizona’da böbrek nakli bekleyen tek kişi değildi.Donor Network of Arizona’da belirtilenlere göre, sadece Arizona’da 2.100’den fazla kişi nakil listesindeymiş.

Robert ve ailesini, böbrek yetmezliğinin hayatını kötü yönde etkilemesinden çok, umutsuz bekleyiş üzüyor.

Hastaneden her telefon geldiğinde belki de donör bulunduğuna dair hevesle telefonu açsalar da aranılma sebepleri ümit ettiklerinden farklı çıkıyor.

Robert’ın zorlu hayatıEşi de Robert da kendilerini harap ediyorlar.Her ne kadar umutsuz olsalar da ümit etmeden duramıyorlar.

Umarız ki bir an önce donör bulunur ve Robert’ın hayatı değişir.Ülkemizde de nakil bekleyen insanlara ve ailelerine sabırlar diliyoruz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...