El İşi Örnek

Metre Boncuktan Dantel Yapımı

Metre Boncuktan Dantel Yapımı

Kesme boncuklarla ya da metre ile aldığınız boncuklarla çok güzel dantel örnekleri yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, bu tip dışarıdan hazır alacağınız metre boncuklarla sehpa örtüleri, vitrin takımı ya da yatak odası takımları

yapabilirsiniz. Kısacası hazır boncuklarla çok güzel dantel motifleri oluşturabilirsiniz. Daha farklı dantel işleri üretmek tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Bu tip metre boncuklu dantel yapımı dantelinizi süslemede işinizi oldukça kolaylaştıracak. Hazır olduklarından yapmayı düşündüğünüz dantel modeli için uygun boyutlarda keserek dantelinize kolaylıkla işleyebilirsiniz.

Sizler için metre boncuklarla dantel nasıl yapılır araştırması içine girdim ve internette bulduğum bu videoyu paylaşmak istedim. Metre boncuklu dantel videosunda yapılışı oldukça güzel anlatılmış. Videoda anlatılanları harfiyen uyguladığınızda sizler de güzel dantel modelleri ortaya çıkaracaksınız.

Metre boncukları ister internetteki hobi mağazalarından isterseniz dışarıdaki bir tuhafiyecilerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Fiyatları oldukça ekonomiktir. Bütçenizi zorlamaz.

Metre boncukların bakımı nasıl yapılır konusunda sorusu olan hanımlar için şunları söyleyebilirim. Bir kez ütü yapınca başka ütü istemez. Yıkarken de ılık suda nazik bir şekilde yıkamanızı öneririm.

Metre Boncuklu Dantel Nasıl Yapılır?

Bütün bu ön bilgilendirmeden sonra metre boncuklu dantelin nasıl yapıldığına gelelim. Videoda 50 nolu ip ve 22 nolu tığ kullanılmış. İpi alırken Leylak markası tercih edilmiş. Yapımında 10 metre şerit boncuk kullanılmış. Her bir motifte ise 9 adet boncuk kullanılmış olduğunu görüyoruz. Metre boncuklu dantel örneği toplamda 5 motiften oluşmuş. Bunlardan dördü aynı boyutta, biri ise bu dört motifin ortasında küçük bir motif olarak yer almış.

Daha önceden kesmiş olduğumuz metre boncuğun karelerin birinin içinden ipi sabitleyip 10 zincir çekiyoruz. Bitiminde diğer kareye geçiş yapıp 10 zinciri kapatıyoruz. Tekrar 10 zincir çekerek aynı işlemleri diğer kareler için tekrarlıyoruz. Yani bütün boncukların yanına 10 zincir çekerek kapatıyoruz. Böylelikle 8 tane 10 zincirli tepemiz olacaktır.

Köprülerimiz yapmaya başlıyoruz. Bütün köprüleri 5 sık iğnesi, 3 zincir, 5 sık iğnesi, 3 zincir olacak şekilde işliyoruz.Şimdi dıştaki büyük köprülerin yapımına geçiyoruz. Daha önce yaptığımız küçük köprülerin tepelerine bata bata hepsine 14 zincir çekiyoruz. Çektiğimiz 14 zinciri bir sonraki tepedeki 3 zincirli yere sık iğne yaparak kapatıyoruz.

Bu şekilde oluşturduğumuz motifleri birleştirmek sureti ile metre boncuktan dantelimize kavuşuyoruz. Ben yapılışını özet geçtim. Daha detaylı anlatımı için videoyu seyretmelisiniz.Yapılış Videosu: kaynak https://www.youtube.com/watch?v=9McUHt9_qO4&feature=youtu.be kaynak https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...