El İşi Örnek

Misinalı Şişle Gül Nakışlı Kız Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Misinalı Şişle Gül Nakışlı Kız Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

1 yaş bebekler içindir. Gerekli artırmalar ve eksiltmeler ile diğer yaşlara da uyarlayabilirsiniz.Yine işlemesiz ve renk değişimi ile birlikte erkek bebekler için de örebilirsiniz.

Yelek; 2 ön, 1 arka olmak üzere 3 parça halinde ayrı ayrı örülmüş ve sonrasında birleştirilmiştir.Yapımında 1 yumak anti pilling özellikli, orta kalınlıkta Nako Elit Baby beyaz iplik tercih edilmiştir. 3,5 numara misinalı şiş kullanılarak örülmüştür.

Yeleğin ilk ön parçası için başlama sayısı 35 ilmektir. Ardından 4 diş haroşa örülmüştür. Sonrasında gül motiflerinin işleneceği resimde görülen kabartmalı şeritlerin yapımına başlanmıştır.

Bunun için baştan ve sondan 11 ilmek haroşa ve kabartmalı kısmı oluşturmak için de 13 ilmek düz örülmüştür. Tersinde ise haroşalar yine haroşa, düz ilmekler ise ters örülmüştür. Bu işlem 10 diş haroşa sırası olan kadar devam ettirilmiştir.

Onuncu sırada ise bütün ilmekler haroşa örülmüştür. Böylece düz örülen alanda çizgili bir görünüm elde edilmiştir. Bu şekilde 3 kare olacak şekilde örmeye devam edilmiş ve ardından kol ayrımlarına geçilmiştir.

Diğer ön parça da aynı şekilde örülmüştür.

Gül işlemeli bebek yelek örneğinin arka kısmına 60 ilmekle başlanmıştır. Yine ön parçalarda olduğu gibi kenarlar 11 ilmek, ortası da düz örgü olarak örülmüştür. Toplamda 35 diş haroşa olana kadar bu şekilde devam edilmiştir. Sonra kol altı çalışmasına geçilmiş ve yeleğin arka kısmı bitirilmiştir.

Ön iki parçanın üzerine bir nakış işler gibi gül işlemeleri gerçekleştirilmiştir. Sonra bütün parçalar birbirine dikilmek suretiyle gül işlemeli bebek yeleği yapımı tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/KSsTDvcrhuk (Hamarat Bebek) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...