El İşi Örnek

MÜSLÜMANLARIN CEHENNEME GİRİŞİ mutlaka okuyun

MÜSLÜMANLARIN CEHENNEME GİRİŞİ mutlaka okuyun

Mizanda günahları ağır gelen müminler, Cehenneme doğru sevk edilir. Ateşe yaklaşınca korkuya kapılır ve;– Ya Muhammed! diye feryat etmek isterler.

Ama muvaffak olamazlar. Çünkü Peygamber efendimizin ismini unutmuşlardır. Malik sorar onlara: – Siz kimlersiniz?
– Üstlerine Kur’an inen kavimiz. – Kur’an-ı kerim, Muhammed aleyhisselama inmişti.

Onlar, Muhammed aleyhisselam ismini işitince, hep birden haykırırlar: – İşte biz, Muhammed aleyhisselamın ümmetindeniz!

Ve yalvarırlar: – Ne olur, izin ver de, oturup ağlayalım şu halimize. Malik izin verir: – Peki ağlayın.Öyle çok ağlarlar ki, gözlerinden kan akar yaş yerine. Malik seslenir: – Bu ağlamanız çok güzel. Ama keşke dünyada ağlasaydınız. O ağlama sizi ateşten kurtarırdı. Ama şimdi faydasız.

Sonra emreder bir meleğe: – Tut bu Müslümanları, ateşe at! Melek, onları tutmak için yaklaşınca, hep birden feryat ederler: – La ilahe illallah! Cehennem kelime-i tevhidi işitince, uzaklaşır onlardan.

Malik seslenir: – Ya Nar! Tut bu müminleri! Ateş cevap verir: – Tutamıyorum. Çünkü bunlar “La ilahe illallah” diyorlar. Malik yine emreder: – Olsun, tut onları! Cehennem, tam tutacağı zaman yine kaçar gerilere. Malik son defa emreder:
– Allah’ın emridir, tut onları!

O zaman ateş gelip yakalar müminleri. Malik ikâz eder: – Yüzlerini yakma ki, o yüzlerle secde ettiler Allah’a. Ve ilave eder: – Kalblerini de yakma ki, orada imanın nuru parlıyor. Cehennem emri dinler. Yüz ve kalbleri hariç, yakar diğer uzuvlarını.

kaynak http://gonulsofrasipost.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...