El İşi Örnek

MUTFAK ve BANYO TEMİZLİĞİ İÇİN SADECE 10 DK

MUTFAK ve BANYO TEMİZLİĞİ İÇİN SADECE 10 DK

Mutfak temizliği için; her akşam yemeğinden sonra 5 dakika ayırın ve şunları yapın.

1 – Tezgahı ve ocağı silmek için 3 dakika ayırın. Nemli ve deterjanlı bir bez ile tezgahınızın üzerini ve ocağa, sıçrayan yağları silebilirsiniz.

2 – Yerleri 2 dakikada süpürebilirsiniz.

3 – Yerde ekmek, kahve, bisküvi kırıkları var mı? kontrol ediniz. Hemen süpürge ile kapıdan başlamak üzere, köşelere kadar tüm mutfağı süpürün. Hafif nemli bir bez ya da kağıt havlu ile yerdeki tozları silin.

Mutfak duvarları ve dolaplar için iki hafta da bir 15 dakika ayırın ve şunları yapın.

1 – Seramiklerin ve dolapların, kapı ve pencere çerçevelerinin tozunu almak için 10 dakikanızı ayırın. Bunun için hazır toz bezlerini tercih edin.

2 – Buzdolabının dışını silmek için 5 dakikanızı ayırın. Raflarını ve içini pamuksuz nemli bir bezle silin.

Mutfak yüzeyler için 5 dakika da şunları yapın.

1 – Temizleme beziyle lavabo, tezgah, fırın, ocak ve buzdolabının dış yüzeylerini silin. Muzlukların etrafında oluşan kirler için fırça ve toz detarjan kullanın.

Mutfak döşemeler için 3 dakika da şunları yapın.

1 – Köşe ve odaya girişten başlamak üzere temizleme beziyle yerleri silin. Sprey temizleyiciler kullarak yerleri parlatabilirsiniz.

BANYO Temizliği için; duştan sonra her gün 5 dakikanızı ayırın.

1 – Küvetiniz temizlemek için 30 saniye fiskıye tutun. Günlük kirinizi küvetten temizlemiş olursunuz.

2 – Tuvaleti temizlemek için 2 dakika. Tuvalet temiz olması gereken en önemli yerdir. İyice dezenfekte olduğundan emin olun.

3 – 2 dakikada kağıt havlu ya da suyu emebilecek bir bezle yeri silin.Her iki haftada 15 dakikanızı ayırın ve;

1 – Tuvaleti 1 dakikada dezenfekte edin. Temizleyici spreyler sıkın bir süre bekleyin ve sifonu çekin. Yerleri de dezenfekte edecek bir temizleyici kullanarak temizleyin.

2 – Lavaboyu 3 dakikada temizleyin. Kıyafetlerinizi koruyan spreyler gibi lavabonun yüzeyini kouyan spreyler de vardır. Toz bırakmayan bir bez ile banyo aynasını, muslukları da silin.

3 – Duşunuzu temizlemek için 5 dakika yeterli olacaktır. Duvarların kirecini temizleyen spreyler ya da toz deterjanlarla seramiklerinizi, musluklarınızı temizleyebilirsiniz.

4 – Tuvaleti temizlemeyi 3 dakikada bitirin.

5 – Tuvaletinizin dışına ve içine sıktığınız spreyi yaklaşık 8 dakika beklettikten sonra içini fırça ile ovun. Dış yüzeyini de nemli bezle silin.

6 – Yer bezi ya da sağplı bezle yerleri 3 dakika silin

7 – Tuvalet ve banyonun en kirli yerleri lavabo altlarıdır. Burayı kuru ya da ıslak bir bezle silin. Gerekmedikçe fırçalamayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...