El İşi Örnek

Öğretmen, Öğrencisinin Annesinin Hazırladığı Kalemlerden O Kadar Etkilendi Ki Sosyal Medyada Paylaştı – Gönderisi Bir Haftada Hızla Yayıldı

Öğretmen, Öğrencisinin Annesinin Hazırladığı Kalemlerden O Kadar Etkilendi Ki Sosyal Medyada Paylaştı – Gönderisi Bir Haftada Hızla Yayıldı

Çocuklarımızı okula gönderdiğimizde çoğu zaman günlerinin nasıl geçtiğini düşünüp dururuz.Çocuklar, aileleri tarafından sevildiklerini bilseler de bazen bunu onlara hatırlatmalıyız.

Bir anne geçtiğimiz günlerde yaptığıyla bütün anne ve babaların takdirini kazandı. Yaptığıyla sadece oğlunu değil ayrıca öğretmenini de etkiledi. Öğretmen durumu sosyal medyada paylaşınca gönderi hızla yayıldı.

Amanda Cox ismindeki öğretmen, çoğu öğrencinin kalemi kalmaması sebebiyle fazladan kalemi olan öğrencilerine, kalemlerini arkadaşlarıyla paylaşmalarını söyledi.

Facebook’ta “Bugün sınıfta bazı öğrencilerin kalemi yoktu ve diğerlerine onlarla kalemlerini paylaşmalarını söyledim. Öğrencilerimden biri, annesinin ona özel olarak verdiği kalemlerin yerine diğer kalemlerinden vermek istediğini söyledi” dedi.

“Çok duygulandım”

Öğretmen, öğrencisinin söylediğini kabul etti. Yine de kalem kalmayınca annesinin verdiği kalemlerden birkaçını arkadaşlarına ödünç verdi.

Amanda öğrencilerinin kalemlerini sivreltirken, kalemlerden bazılarının üstünde bir şeyler yazılı olduğunu gördü.Amanda, öğrencisinin annesinin verdiği kalemleri neden bu kadar çok sevdiğini o zaman anladı.

Kalemlerin üstünde şunlar yazıyordu:

Sen çok yeteneklisin.

Bu sene harika geçecek.

Yaratıcısın.

Efsanesin.

Asla vazgeçme.

Yapabilirsin.

Çok bilgilisin.

Matematik sihirbazısın.

Her gün seninle gurur duyuyorum.

Seni seviyorum.

Çok akıllısın.

Mükemmelsin.

Sorun çözücüsün.

Hayallerini takip et.

Harikasın.

Seninle gurur duyuyorum.

Dünyayı değiştireceksin.

İnanılmazsın.

En iyisisin.

Önemlisin.

Gönderisinin devamında, “Çocuklarımıza bunları hatırlatmamız gerekiyor. Ne kadar önemli, yetenekli, bilgili, zeki olduğu ve sevildiği hatırlatılan çocukların suratındaki ifadeyi hayal edebiliyor musunuz?” dedi.

“İnanın Amanda, her ebeveyni çocuklarını özel olduğuna inandırmaya davet ediyor.

Son olarak, “Onlara birilerinin inandığını ve onlarla gurur duyduğunu hatırlatın. Bazıları söylediklerinin sahte olacağını düşünse de önemi yok. Önemli olan çocukları kendilerine inandırmak” dedi.

Amanda’nın gönderisini bir haftada 200 binden fazla kişi beğenip 140 binden fazla kişi paylaştı.Her çocuk ne kadar özel olduğunu bilmeli. Burada da görev anne ve babalara düşüyor.Diğerlerinin de ilham alması için paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...