El İşi Örnek

Öğretmenin Yarıyıl Tatiline Girerken Öğrenci ve Velilere Verdiği Tatil Ödevi Rekor Paylaşım ve Beğeni Aldı

Öğretmenin Yarıyıl Tatiline Girerken Öğrenci ve Velilere Verdiği Tatil Ödevi Rekor Paylaşım ve Beğeni Aldı

Keşke Bütün Ödevler Böyle Olsa: Ümit Öğretmen’in 12 Maddelik Sıra Dışı Ödev ListesiMilli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmeyeceğini belirtti. Fakat öğretmen Ümit Deveci, öğrencileri için bir ödev listesi hazırladı. Öyle bir ödev listesi ki, “bütün ödevler böyle olsa” dedirtecek cinsten.

Öğretmenin Yarıyıl Tatiline Girerken Öğrenci ve Velilere Verdiği Tatil Ödevi Rekor Paylaşım ve Beğeni Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmeyeceğini belirtti. Fakat öğretmen Ümit Deveci, öğrencileri için bir ödev listesi hazırladı. Öyle bir ödev listesi ki, “bütün ödevler böyle olsa” dedirtecek cinsten.

Sevgili Öğrenciler, Değerli Veli;

2017 – 2018 Öğretim Yılının 1. Yarıyılını tamamladık. Oldukça başarılı ve verimli bir dönemi yüz akıyla bitirdik. 15 günlük tatil süresince aşağıda yapılmasını istediğim 12 maddeden oluşan öneriler
çocuğumuzun verimli bir tatil geçirebilmesi için büyük önem taşımaktadırBirlikte geçirdiğimiz 3 yıl boyunca yaptığımız gibi bu dönemde de tavsiyelerimi yerine getireceğinizden eminim.

1. Şahane bir yarıyıl geçirdik. Çalıştık, çabaladık ve dinlenmeyi hak ettik. O yüzden bolca dinlenin.
2. Tatil süresince en az bir kere AİLECE sinemaya ya da tiyatroya gidiniz.

3. Kar yağışı olması hâlinde mutlaka hepinizden birer tane kardan adam bekliyorum.Kar yağışı olması hâlinde mutlaka hepinizden birer tane kardan adam bekliyorum.

4. Tatil süresince EKRANlarınızla değil AKRANlarınızla vakit geçiriniz. Birbirinizi mutlaka arayın ve birlikte oynamaya özen gösterin.Tatil süresince EKRANlarınızla değil AKRANlarınızla vakit geçiriniz. Birbirinizi mutlaka arayın ve birlikte oynamaya özen gösterin.

5. Ülkesini bilmeyen ülkesini sevemez. Ülkesini gezmeyen de ülkesini bilemez. Bu yüzden seyahate
çıkarsanız mümkünse ailece gidiniz.

6. Tatilde il dışına çıkarsanız gittiğiniz, gezdiğiniz yerlerin tarihi, turistik ve doğalgüzelliklerini mutlaka fotoğraflayın ve 2. yarıyılda sınıfta anlatmak için hazırlık yapınız.

7. Ailenizle birlikte olduğunuz saatlerde zamanı birlikte geçirin. Aranıza TV, tablet, cep telefonu, bilgisayar oyunu gibi yabancıların girmesine izin vermeyiniz.Ailenizle birlikte olduğunuz saatlerde zamanı birlikte geçirin. Aranıza TV, tablet, cep telefonu, bilgisayar oyunu gibi yabancıların girmesine izin vermeyiniz.

8. Yaşadığımız zor kış şartlarında dünyamızı paylaştığımız diğer dostlarımızı da unutmayalım. Daha önce birlikte yaptığımız gibi yine pet şişelerden kuş yemlikleri yapıp, içine artan pilav, ekmek kırıntısı gibi yiyecekler koyup balkonumuza asalım.Yaşadığımız zor kış şartlarında dünyamızı paylaştığımız diğer dostlarımızı da unutmayalım. Daha önce birlikte yaptığımız gibi yine pet şişelerden kuş yemlikleri yapıp, içine artan pilav, ekmek kırıntısı gibi yiyecekler koyup balkonumuza asalım.

9. Vücudumuzun beslenmesi için annemizin yemeklerini, ruhumuzun beslenmesi için kitap okumayı asla ihmal etmeyelim.10. Büyükanneniz, büyükbabanız, dedeniz, babaanneniz, hayattaysa mutlaka ziyaret edin. Ellerini öpün. Benim de selamımı iletin, uzun ömürler dilerim.

Büyükanneniz, büyükbabanız, dedeniz, babaanneniz, hayattaysa mutlaka ziyaret edin. Ellerini öpün. Benim de selamımı iletin, uzun ömürler dilerim.11. Deli gibi eğlenin, gülün, koşun, oynayın.12. Numaram hepinizde var, beni aramak için sebebe ihtiyacınız yok. Sesinizi duymayı her zaman isterim. Canınız ne zaman isterse beni arayabilirsiniz. Sadece bir telefon kadar uzakta olacağım.Hepinize iyi tatiller. Öğretmeniniz Ümit Deveci

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...