El İşi Örnek

Örgü Erkek Çocuk Süveter Ve Yelek Modelleri

Örgü Erkek Çocuk Süveter Ve Yelek Modelleri

Erkek yelek ve süveter modelleri örgü modelleri arasında en çok kullanılan ve sitemizde istek alan örgülerdendir. Bugünde sizler için sitemde farklı fakat işlenilmesi kolay olan erkek yelek modellerine yer vereceğim hanımlar. İsterseniz hemen anlatıma geçelim.

Yelek modelimize 3.numara örgü şişi ile örüyoruz. İki renk iplik kullanıyoruz. Arka parçamızı 80 ilmek ile örmeye başlıyoruz. Düz olarak örüp kol ense ve omuz kesimlerini yapıp kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Ön parçaları 10 ilmek ile başlayıp 10 sıra işledikten sonra 10 ‘ar ilmek artış yapıp 40 ilmeğe tamamladıktan 10 ‘ar ilmek eksiltme yapıyoruz.İki parçayı da aynı yöntemle işleyip dikişlerini yaptıktan sonra kullanıma hazır hale getiriyoruz.


İki renkli yelek çocuk yelek pirinç işi olarak yapılmıştır. Ön parçalar 30 ilmek ile yapılmıştır. 20 cm işledikten sonra kol kesimleri yapıyoruz. Arka parçayı da 60 ilmek ile işleyip kol kesimlerini yapıp dikişlerini yapıp kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Bu yelek modelimizde iki renk ip kullanılmıştır. 2. 5 numara örgü şişi kullanılıp ön ilmekler 40 ilmek olarak başlanılmıştır. 10 cm işledikten sonra 10 ilmek kesip beyaz kısmı işlemeye devam ediyoruz. Diğer renk olan bölümü de 40 ilmek işliyoruz. Düz olarak işlediğimiz parçayı koltuk altı kısmına gelince kesimlerini yaparak ön parçaları tamamlıyoruz. Arka parçayı da 80 ilmek yapıp haroşa işleyip kol kesimlerini yapıp dikişlerini yapıp kullanıma hazır hale getiriyoruz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...