El İşi Örnek

Örgü Lif Modeli Taş Duvar Desenli Lif Modeli Yapım Aşamalı

Örgü Lif Modeli Taş Duvar Desenli Lif Modeli Yapım Aşamalı

MERHABA HANIMLAR BUGUN SİZLER İÇİN lif Modeli paylaşacağım Pamuk Lifler istegram sayfasından gördugum bu guzel lifi sizinle paylaşmak istedım pamuk lifler örgü konusunda çok marifetli şimdi yapımına geçelim

Taş duvar desenli lif modeli lİFİN adı Bu aynı zamanda rengarenk tuğlalarla yapılmış bir kare lif örneğidir. Tamamıyla yıldız lif tekniği ile örülmüştür. Yapımı kolay ve çok kısa sürede bitirebileceğiniz banyo liflerinden biridir.

Taş duvarı oluşturan her bir tuğla tek tek örülmüştür. Yapılışı itibari ile dilimli lif de diyebiliriz. Hepsi örüldükten sonra tekli fıstıklarla birleştirilerek kare lif halini almıştır. Birleştirilirken aynı zamanda dilimlerin kenarları da gidildiğinden aynı zamanda kenar oyası da yapılmıştır.sonra son olarak köşelerine ya da istenirse kenarlarına resimlerinde görülen püsküller hazırlanıp eklenerek de yapımı tamamlanmıştır.

Dilimlerden bazıları farklı genişliklerde örülerek tam bir taş duvar şeklini alması sağlanmıştır. Dilimler daha da genişletilip ya da artırılarak daha büyük lifler de elde edilebilir. Dört farklı renkte lif ipi kullanılarak örülmüştür.

Detaylı yapılışı aşağıdaki videosunda anlatılmıştır. Videoyu izleyip istendiğiniz renklerde ve büyüklüklerde sizler de örebilirsiniz. pamuk lifler kanalına abone olmayı unutmayın hanımlar

Kaynak: https://youtu.be/I2FIgeljTH0 (Pamuk Lifler)

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...