El İşi Örnek

Papatyalı Yuvarlak Oda Takımı Nasıl Yapılır?

Papatyalı Yuvarlak Oda Takımı Nasıl Yapılır?

Yatak odası takımı olarak düşünülen ve tamamen yeni bir model olan bir örnek dantel çalışmadır. Yarısı hazır, yarısı el emeği ile gerçekleşmiştir. Hazır olan kısımlar ortada ve kenarlarda yer alan papatya motifleridir. Onunda dışında kalan ve bu motifleri birbirine bağlayan kısımlar ise tığ işidir. Yine aynı zamanda kenarlardaki motiflerin kenarları da işlenmiştir.

İstenirse bu ortadaki filenin sıra tekrarı yapılarak daha büyük dantel oda takımları elde edilebilir. Aynı modelde irili ufaklı yuvarlak oda takımı dantel örnekleri çalışarak bir takım oluşturulabilir.

Yuvarlak dantel oda takımında kullanılan papatyalar tuhafiyecilerden temin edilmiştir. Metre hesabı şerit halinde satılan gübürlerdir. Birçok renk alternatifi ile satılmaktadır. Çalışmalarınızda kullanmayı düşündüğünüz renk ve renklerde alıp oda takımı dantel çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Şerit halinde olan papatya motiflerini birer birer keserek işe başlanmıştır. Yuvarlak oda takımının ortasındaki papatyanın taç yapraklarının aralarına 8 zincir çekilerek etrafı dolanmıştır. Sonraki turda bu zincirler üzerine tırabzan çalışılmıştır.

Daha sonrada ortada yer alan file çalışmasına geçilmiştir. İlk etapta 4 tur 4 zincirli bir file çalışılmıştır. Ardından 7. tura kadar 5 zincirli çalışılmıştır. Daha sonraki turlarda da zincir sayısı artırılarak daha geniş gözenekler elde edilerek yuvarlak dantel oda takımı örneği büyütülmüştür.

Son olarak bu yeni oda takımı modelinin dış kenarını süsleyecek olan sıralı papatyaların eklenmesi aşamasına geçilmiştir. İlk papatya motifinin etrafı zincirlerle işlendikten sonra devamında gelen papatyaların çevresi 3 yaprak kalana kadar işlenerek diğerine eklenmiştir. Sıra sonunda papatya motifli yatak odası takımı kullanıma hazır hale gelmiştir.

Anlatımlı Papatya Modeli Yuvarlak Oda Takımı Videosu

kaynak https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...