El İşi Örnek

Saçını Uzatıyor Diye Arkadaşları Alay Ettiler. Neden Uzattığını Öğrenince Çocuğa Takdir Diyeceksiniz.

Saçını Uzatıyor Diye Arkadaşları Alay Ettiler. Neden Uzattığını Öğrenince Çocuğa Takdir Diyeceksiniz.

Yaşları küçük olsa da yürekleri kocaman olan çocuklar var. 8 yaşındaki Christian McPhilamy bu çocuklardan birisi. Sınıf arkadaşları Christian ile saçlarını uzatıyor diye dalga geçiyor ve ona kız diyorlardı. Yine de Christian onları görmezden geldi ve saçlarını uzatmaya devam etti. Saçlarının yeterince uzun olduğu düşündüğünce ise saçlarını kestirip kanser hastalığı nedeniyle saçı dökülen çocuklara yardımcı olan bir vakfa bağışadı.


Florida Today kaynaklı haberde, 6 yaşındaki Christian’ın, kanserli çocuklara dökülen saçları konusunda yardımcı olan bir vakfın reklamını gördüğü ve bir şeyler yapmak istediği için harekete geçtiği belirtiliyor.


Christian reklam kampanyasından bir hayli etkilenmiş. Gazeteye anlatılana göre, Christian arkadaşlarının onunla dalga geçmesine ve ona kız demesine üzülse de amacından asla vazgeçmemiş. Hatta velilerin bile ona kız gibi göründüğünü söyleyip acı laflar ettikleri belirtiliyor.

Çocuk Florida Today’e, “Sadece bir tutam saçımı vermek istedim” demiş.Geçen mayıs ayının 20’sinde saçını kestirmiş. 4 at kuyruğu, aynı yardım vakfına bağışlanmış. Vakıf toplamda 335 kanserli çocuğa saçları konusunda yardımcı oluyor.


Zor zamanlar geçiren çocukların birbirlerine yardım etmesi beni derinden etkiliyor. Gördüğünüz gibi yardım etmenin ve insan olmanın yaşı yok.


Aferin Christian! Artık bir kahraman ve birçok kişinin idolüsün.

Zaman tünelinizde benzer yazılar görmek için beğenmeyi unutmayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...