El İşi Örnek

Salata ve çeşitli yemeklerde kullanılan bu ot şekeri bitiriyor.

Salata ve çeşitli yemeklerde kullanılan bu ot şekeri bitiriyor.

Tüm faydalarını öğrenmek için tıklayınızDereotu yemeklerimizde kullandığımız yeşil ve kokusu olan bir bitkidir. Salata ve çeşitli yemeklerde kullanılan dereotunun faydalarını saymakla bitiremedik. Dereotu bir çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Bütün hastalıkların doğada bir ilacı var ama ne yazı ki biz farkında değiliz. Çoğumuzun kokusunda hoşlanmadığımız ama tam bir şifa kaynağı olan dereotunu inceliyoruz. Gelin sizinle de inceleyelim.

Dereotunun faydaları saymakla bitmiyor. Bunlardan bazılarını sizler için şöyle sıralıyoruz. Uykusuzluğu giderir. İçeriğinde bulunan sedatif ve hipnotik uyarıcılar sayesinde rahat bir uyku süresi geçirmenizi sağlar. Kemiklerinizi güçlendirir. Zengin miktarda kalsiyum içerir ve mineral kaybına izin vermez. Şeker hastaları dereotunu güvenle tüketebilmektedir. Dereotu doğal bir insülin görevi görmektedir.

Yapılan çalışmalar çok sınırlı olsa da glikoz değerindeki dalgalanmaları düşürdüğü söyleniyor. Dereotu hıçkırığı giderir. Gaz giderici ve hıçkırığı giderici özelliği de vardır. İshal tedavisinde kullanılır. Hazımsızlık sorunları yaşayanlar gönül rahatlığıyla kullanabilir. Eklem iltihaplarında kullanılır. İltihaplar dan kaynaklı ağrıların giderilmesinde kullanılabilir.

DEREOTU REGL DÖNEMLERİNİ DÜZENLİYOR

Kadınlara özgü hormonların salgılanmasında etkili olan dereotu, kan akışını düzenler böylelikle de regl dönemi kas ve kramp ağrılarını hafifletir. Ağız ve diş sağlığı için oldukça faydalıdır. Ağız kokusunu önler ve ferah bir nefese sahip olmamızı sağlar. Dereotu sakinleştirici olarak da kullanılır. Doğal bir sakinleştirici olduğu Amerika’da yapılan deneyler sonucunda kanıtlanmıştır. Bilim insanları artık asıl şifa kaynaklarının doğada olduğunu anlıyorlar.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...