El İşi Örnek

ŞAMPUANIN İÇİNE KABARTMA TOZU KOYARSANIZ BAKIN NE OLUYOR!

ŞAMPUANIN İÇİNE KABARTMA TOZU KOYARSANIZ BAKIN NE OLUYOR!

Kabartma tozununun güzellik rutinindeki bilinmeyen yeri…Diş beyazlatmak için çok uzun yıllardan beri kabartma tozu bir çözüm olarak kullanılıyor. Doğal bir peeling olan kabartma tozuyla pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Pedikür ve manikür suyuna koycağınız bir miktar kabartma tozu ölü derilerin daha çabuk yumuşamasına yardımcı olur, el ve ayaklarınızın daha yumuşak olmasını sağlar.

Güneş yanıklarının üzerine acıyı alması için suyla seyretilerek sürülebiliyor.Şampuanınızın içine koyacağınız bir miktar kabartma tozu saçları daha dolgun gösterir.

ÜLSER AĞRISINA İYİ GELİR

Uzmanların bir kısmı karbonatın ülser ağrısını hafiflettiğini söylemişlerdir. Karbonatın mide asidini nötralize ettiği için ülser ağrısının şiddetini azalttığı söylenmektedir. Bir büyük bardak suya 1-2 tatlı kaşığı karbonat ekleyerek içmek bir nebze olsun ülser ağrılarından kurtulmaya yardımcı olur.

PERFORMANSI ARTTIRIR

Kabartma tozunun performansı arttırıcı özelliği vardır ve vücuda enerji depolamaktadır. Özellikle uzun mesafeli koşucuların enerji hatta doping sağladığı bazı uygulamaları vardır. Bu uygulamalar sayesinde yarışlardaki performasnlarını arttırmayı başarmaktadırlar. Bu yüzden kabartma tozunu kapsül şekline alma özelliği de daha sonraları keşfedilmiştir. Biz ise karbonatın kapsül olarak değil doğal olarak yemeklerde kullanılarak tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Yazının başında belirttiğimiz gibi, etkili bir kimyasal madde olduğu için kullanımına dikkat edilmesi gerekir.

KARBONAT DİYETİ

Son zamanlarda, özellikle ilkbaharın gelmesiyle birlikte kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin suya karıştırarak içtiği bir kullanım şeklidir karbonat diyeti. Karbonat diyetinin popüleritesi günden güne artıyor fakat biz bu diyetin bazı ciddi hastalıklara yol açma riskinden dolayı tavsiye etmiyoruz.

DETOKS BANYOSU

Karbonatı suya karıştırarak banyo yapabilirsiniz. Küvete bir miktar karbonat atıp, elma ile karıştırdığınızda yorgunluğunuzu giderir, sakinleştirici özelliği vardır. Vücut temizliğine de inanılmaz katkı sağlar.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...