El İşi Örnek

Şiddete Uğrayan Bebeği Evlat Edinmeye Karar Verdi – Evrakları Doldururken Öğrendiğiyle Şok Oldu

Şiddete Uğrayan Bebeği Evlat Edinmeye Karar Verdi – Evrakları Doldururken Öğrendiğiyle Şok Oldu

Her gün yaptıkları işleri ve karşılaştıkları zorlukları düşündüğümüzde hemşirelerin işleri hiç de kolay değil.

Geçtiğimiz sene mart ayında Delilah ismindeki bir bebek Florida’nın Jacksonville şehrindeki bir hastaneye getirildi. Yapılan muayenenin ardından bebeğe şiddet uygulandığı ve yeterince ilgilenilmediği görüldü.

Delilah’ı gören hemşirenin hayatı o andan itibaren değişti.14 aylık bebek yeterince iyi bakışmamıştı. Üstelik kemiklerinde kırık ve kafatasında çatlak vardı.

Bebeğin getirildiği gün Jess Hamm çalışıyordu. Delilah’ı o halde görünce yapacağı harekette bir an olsun tereddüt etmedi.

Wfla.com’a “İnanılmaz üzüldüm. Ağlamamak için kendimi zor tuttum. Hayata pamuk ipliğiyle bana ise minik parmaklarıyla tutunuyordu” dedi.

Jess, Delilah’a önce geçici olarak bakmaya sonra da evlat edinmeye karar verdi. Ona hakettiği hayatı yaşatabileceğini düşündü.

Jess, Delilah’ı evlat edinebilmek için sosyal hizmetler ve gerekli kurumlarla görüşmeye başladı.

Evlat edinme kağıtlarını doldururken öğrendiği bir şeyle ikinci kez şoka uğradı.Delilah’ın bir de ikizi vardı. İkiz kardeşi Caroline de hastanedeydi. Hiç düşünmeden onu da evlat edinmeye karar verdi.


Jess ve ikizleri hemen kendi gözlerinizle görün:

İkizler, Jess gibi bir koruyucu melekleri olduğu için çok şanslı. Bundan böyle çocukluklarını tıpkı yaşıtları gibi geçirebilecekler.İnsanlara ilham olması için güzel haberi herkesle paylaşın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...