El İşi Örnek

Sihirli İlaç Aspirinin Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı

Sihirli İlaç Aspirinin Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı

En acil durumda bile akla ilk gelen ilaçlardan birisi aspirindir. Tabi bildiğimizin aksine ağrı kesmenin yanında daha ne faydaları varmış ne…

Aspirini bugüne kadar sağlık için kullanmış olabilirsiniz. Ancak aspirinin içindeki etken maddeler, saç rengini sabitlemeden sivilcelerin kurumasına, nasırların yumuşamasından kepek sorunuyla mücadele etmeye kadar pek çok farklı alanda kullanılabiliyor.

Kepek Gidericidir Saçlarınızda sürekli olarak kepek sorunu ile mücadele ediyorsanız sadece iki tane aspirini ezerek şampuanınızın içine katın. Düzenli kullanımda sizler de saçlarınızdaki kepeğin gittiğini görebilirsiniz.

Nasır Tedavisinde Etkilidir 6 adet aspirini ezin. Ardından içine bir çay kaşığı limon ve bir çay kaşığı da su atın. Bu karışımı karıştırdığınızda macun kıvamında bir karışım elde edeceksiniz. Ardından da nasırlı olan bölgenin üzerine sürerek bu bölgeyi bir gece boyunca kapatın. Nasır oldukça hızlı bir şekilde yumuşayacak ve temizlenmesi oldukça kolay olacaktır.

Çiçek Bakımında Kullanılır Çiçeklerinizin böceklerden kurtulmasını ve daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız sadece bir adet aspirini ezerek çiçeklerin dibine koyabilirsiniz. Bu sayede çiçeklerinin ömürleri daha uzun ve sağlıklı olacaktır.

Leke Çıkarıcıdır Ter lekeleri özellikle kalıcı olabiliyor ve deterjanlar ile de oldukça zor çıkabiliyor. Ancak iki adet aspirini bir bardak suyun içinde erittikten sonra ter izi olan bölge üzerine dökerek iki saat sonra yıkarsanız siz de hızlı bir şekilde ter izinden kurtulabilirsiniz.

Sivilce Tedavisinde Faydalıdır Sürekli sivilce sorunu yaşıyorsanız aspirin ile suyu karıştırarak sivilcelerinizin üzerinde bekletebilirsiniz. Böylelikle sivilcelerin azaldığını, ilerleyen zamanlarda da kaybolduğunu göreceksiniz.

Böcek sokmaları için kullanın Sinek veya arı sokmasına karşı da aspirin kullanabilirsiniz. Böceğin soktuğu yeri biraz ıslatın ve asprinin sürün. Eğer arı soktuysa, arı alerjisine karşın dikkatli olun. Nefes alamama, karın ağrısı, mide bulantısı olması halinde mutlaka tıbbı yardım alın.

Bahçe bakımında kullanın Aspirin sadece sizin için değil, bahçeniz için de çok büyük yardımcıdır. Bazı bahçıvanlar topraktaki mantarlama konusunda çok uzun uğraşlar verirler. Toprak mantarının tedavisi için de aspirin kullanabilirsiniz. Su ile karıştırarak toprağa dökebilirsiniz. Ancak bitkileriniz için dikkat etmeniz gereken nokta, aspirin bitki yanıklarına yolaçabilir. Bunun için bir litre suya 1 aspirinden daha fazla koymayın.

Terleme lekeleri çıkarın Beyaz gömleklerde ter lekeleri en tahammül edilmez sorunlardan biridir. Beyaz gömleklerinizdeki ter lekelerini çıkarmak için iki aspirini yarım bardak ılık suyun içinde eritin. Gömleğin lekeli bölümünü 2-3 saat boyunca bu çözeltinin içinde bekletin.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...