El İşi Örnek

Şişle İnci Bahçesi Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Şişle İnci Bahçesi Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Örneğin motifleri 11 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. Videodaki anlatım 3,5 numara şiş ile normal kalınlıkta bir bebek ipi ile 2 motif çıkararak yapılmıştır. İki motif için 22 ilmek, 1 tane ek ilmek ve 6 tane de kenar haroşaları olmak üzere toplamda 29 ilmek gereklidir.

Şişle İnci Bahçesi Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Örnek 10 sıradan oluşuyor ve hem düz hem de arka yüzde örerek kuruluyor. Örmesi kolay inci bahçesi örgü modeli aşağıdaki şekilde örülüyor.

İlk iki sıra bütün ilmekler düz örülüyor. Üçüncü sırada başta ve sondaki 3 ilmek düz; diğer bütün ilmekler 1 dola, 1 düz, 1 dola 10 düz şeklinde örülür. Dördüncü sırada başta ve sondaki 3 ilmek düz; kalan ilmeklerin hepsi ters örülür. Beşinci sırada ilk ve son 5 ilmek düz; kalan ilmekler de 1 dola 10 ters, 1 dola 3 düz şeklinde örülür.

Altıncı sırada başta ve sondaki 3 ilmek düz; kalanlar ise 3 ters, 10 düz, 5 ters, 10 düz, 3 ters şeklinde örülür. Yedinci sırada ilk ve son ilmekler düz; kalan ilmekler ise 1 dola, 10 düz, 1 dola, 5 düz, 1 dola, 10 düz şeklinde örülür. Sekizinci sırada başta ve sondaki 3 ilmek düz; kalan bütün ilmekler ise ters örülür.

Dokuzuncu sırada ilk ve son 6 ilmek düz; kalanlar ise 6 kez iki ilmek birlikte ters, 5 düz, 6 kez iki ilmek birlikte ters şeklinde örülür. Onuncu sırada ilk ve sondaki ilmekler düz; diğerleri 3 ters, 6 düz, 5 ters, 6 düz, 3 ters şeklinde örülerek inci bahçesi örgü modeli tamamlanır.

Kaynak: https://youtu.be/Bk2biyOFFmo (Gönülden Örgüler)

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...