El İşi Örnek

Şişle Kapüşonlu Fare Dişi Örnekli Bebek Hırkası Anlatımı

Şişle Kapüşonlu Fare Dişi Örnekli Bebek Hırkası Anlatımı

Elif Hanım’ın fare dişi örnekli kapüşonlu bebek hırka modeli. Biz de bu hırkanın nasıl yapıldığını ve detaylarını sizlerle paylaşmak istedik. Kenarlarındaki lastik haricinde tamamı ile fare dişi örneği ile örülen bu bebek hırkasını çok beğeneceğinizi umuyoruz.

Bu yeni kapüşonlu bebe hırkası 3,5 / 4 numara örgü şişi ile 2 yumak 250 metre bebe ipi kullanılarak örülmüştür. Hırka, 1 yaş büyüklüğündeki bebeklere uygun olarak tasarlanmıştır. Gerekli artırma ve eksiltmelerle diğer yaştaki bebekler için de örülebilir. Bütün bu malzemeler haricinde ayrıca 4 adet de bebe düğmesi gereklidir.

Şişle Kapüşonlu Fare Dişi Örnekli Bebek Hırkası Anlatımı

Klasik yakadan başlanan bir bebek hırka modelidir. Fare dişi örneği ile de örülmüştür. Yakasından 76 ilmekle de örülmesine başlanmıştır. Yaka ayrımına gelindiğinde önler için 14, kollar için 9, arka için 22, ajur araları için 2 ilmek ayrılarak roba ayrımı yapılmıştır. 18/20 ilmek artırma yapılarak roba tamamlanmış ve kol çalışmalarına geçilmiştir.

Her iki kol tamamlandıktan sonra beden çalışmasına başlanmıştır. 13 diş haroşa ara ile ilikler yapılmıştır. Yine haroşa örgü ile etek kısmı çalışılarak bedenler tamamlanmıştır.

Ardından yakadan ilmek alarak kapüşon da fare dişi örneği ve kenarlarındaki lastikleri ile birlikte örülmüştür. Ponponu da kapüşona dikilerek fare dişi bebek hırkası yapımı bitirilmiştir. Yapılışını daha detaylı öğrenmek için aşağıda paylaştığımız videosunu izleyebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/AjsLArMsZV4 (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim) ve https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...