El İşi Örnek

Sokak Köpeği Yerinden Hiç Kalkmıyordu – Haftalar Sonra Sırrı Ortaya Çıktı

Sokak köpeklerini o halde görmek hepimizi üzer. Bir de sokak köpeği bir yavruysa hüznünüz ikiye katlanır. Chihuahua melezi bu köpek de onlardan biri.

Sokağa terkedilen yavru köpek, bir kartonun üstünü kendisine yuva edinmişti. Köpeğin burada kendini güvende hissettiği her halinden belliydi. Mahalle sakinleri köpeği besliyordu.

Haftalar boyunca bu böyle devam etti. Bu sırada iki farklı barınak köpeğin neden sokağa terkedildiğine dair sorular sormaya başladı

Barınaktan gelen Eldad Hagar ve Loreta Frankonyte köpeğin geçmişini sorgulamaya başladı. Kutuyu kaldırdıklarında köpeğin bir bacağının olmadığını farkettiler. Köpek muhtemelen hareket etmekte güçlük çekiyordu.

Hagar ve Frankonyte köpeği hemen veterinere götürdü. Köpeğin üstünde bit ve pireler vardı. Tüyleri, kirden birbirine girmişti. Hemen yıkandı.

Veteriner muayene sırasında köpekte kansızlık olduğunu gördü. Prenses ismi verilen köpekle daha yakından ilgilenilmesi gerekiyordu.

Veterinerde geçirdiği birkaç hafta ve uygulanan tedavinin ardından köpek kendine gelmeye başladı.Maalesef Prenses’in durumunda olan sokak köpekleriyle sık sık karşılaşılıyor.

Köpeğin sokağa nasıl düştüğü hala bilinmiyor. Hayvanlara böyle davranan kişiler cezalandırılmalı. Eldad ve Loreta gibi altın kalpli hayvanseverler olmasa sokak köpeklerinin durumu vahim. Bu yüzden yaptıklarının ödüllendirilmesi gerekiyor.

Neyse ki Prenses şimdi emin ellerde. Umarız ki en kısa sürede kendisini deliler gibi seven bir aileye kavuşur.

İşte Prenses’in sokakta bulunduğundaki ve tedavi edildikten sonraki halleri:

Prenses’in hayatını kurtaran kişileri onurlandırmak için paylaşın.

loading...
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...