El İşi Örnek

Tasarım Gökkuşağı Lif Örneği Nasıl Örülür?

Tasarım Gökkuşağı Lif Örneği Nasıl Örülür?

. Gökkuşağı lif örnekleri ile ilgili sitemizde birçok farkı model ve anlatım bulabilirsiniz.Peki bu konumuzda mı ne anlatacağız. Yeni tasarım gökkuşağı lif modeli yapılışından bahsedeceğiz. Yine rengarenk, yine çok güzel, çeyizlik bir lif modeli ile karşılaşacaksınız.

Banyo lifi, mısır tekniği ile zincir üzerine kurulan ve 4 farklı lif ipi ile çalışılıyor. 7 numara tığ ile örülüyor. Zincir işi için ise örgü iğnesi kullanılıyor.

Tasarım Gökkuşağı Lif Örneği Nasıl Örülür?Aynı zamanda yuvarlak bir lif modeli. Ortasından fıstıklarla bir yuvarlak elde edilerek başlanıyor.

Ardından döne döne mısır tekniği ile 8 tane baklava dilimi elde ediliyor. Fıstıklarda gerekli artırma ve eksiltmelerle. Artırmalardan sonra eksiltmelere geçilirken aralar genişleyeceğinden aralar ikili tırabzanlarla dolduruluyor. Aralarda fileli bir yapı oluşuyor.

Bu şekilde tasarım gökkuşağı lif örneği için beyaz renkte yuvarlak bir zemin örülüyor.İki baklava dilimi ucu arasında denk gelecek şekilde gökkuşağı dilimleri yapılıyor. Bunlardan toplamda 8 tane yapılıyor.

Sonra zemin üzerindeki dilimlerin etrafına farklı bir renkle bir sıra fıstık gidiliyor.Dilimlerin ortasına da iki farklı renkle zincir işi çalışılıyor.Ortasına bir puf çiçeği örülerek dikiliyor ve yeni tasarım gökkuşağı banyo lif modeli tamamlanıyor.

Kaynak: https://youtu.be/VZU9qu9xEv4 (Sibelle Örgü) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...