El İşi Örnek

Tek Başına Duran Çocuğu Farketti – Gerçeğin Farkına Varınca Yetkililere Haber Verdi

Bütün çocukların sevgi dolu bir ortamda yetişmesi gerekir. Ebeveynlere bu konuda büyük işler düşer.Brezilya’da bir çocuğun başına gelenler, dünyadaki bütün anne ve babaları şaşırttı.

UNICEF’ten aktarılanlara göre Brezilya’da 7 milyon anne ve babası olmayan çocuk sokakta yaşıyormuş. Burada anne ve babalar, çocuklarını maddi olarak destekleyemeyecekleri için çocuklarını sokağa terkediyorlar.

Bazı kuruluşlar bu çocuklara sahip çıkmaya çalışsa da hepsine yardım edemiyorlar.Az sonra göreceğiniz çocuğun başına gelenler herkesi üzdü. Baba, oğlunu bir anda alışveriş merkezinin içine bırakıp hızla gözlerden kayboldu.

Neyse ki olan bitene o sırada telefonuyla ilgilenen bir kişi şahit oldu.


Yardım çağırdıKüçük çocuk ne olup bittiğini farkına varamadı ve babasını aramaya başladı. Neyse ki başına bir şey gelmeden, çocuğu olaya tanık olan kişi yakaladı.

Alışveriş merkezinin güvenlik görevlileri çocuğu yakınlardaki sosyal hizmet görevlilerine teslim etti.Terkedilen çocukların sayısı hiç de az değil. Haberi paylaşarak durumun ciddiyetinden herkesin haberdar olmasını sağlayabiliriz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...