El İşi Örnek

Temel’in popülaritesini duyan şok giriyor…

Temel’in popülaritesini duyan şok giriyor…

Temel’in popülaritesini duyan şoka giriyor… Temel italya’da Fiat fabrikasinda işçi olarak çalışmaktadır. O dönemin Sovyet lideri Brejnev resmi bir ziyaret icin italya’ya gelmistir. Programda Fiat tesislerini ziyarette vardır.

Brejnev Fabrikanin tezgahları arasinda dolaşırken Temel ile karşılaşır. Herkesin gözü önünde “Vay Temel” diye sarılıp kucaklaşırlar. Ayaküstü sohbet ederler. Tüm protokol bu dostluktan dolayı büyük bir şaşkınlık yaşamaktadır. Konuk gittikten sonra patron Temel’i çağırıp, Brejnev’i nereden tanıdığını sorar.

Temel “Hiiç” der. “Ben eskiden komünisttim. 1 Mayıs kutlamaları için parti beni Moskova’ya göndermişti. Orada tanışmıştık.” Olay unutulmuştur. Üç beş ay sonra bu kez Amerika başkanı Nixon gelmiş İtalya”ya. Yine aynı program ve fabrika ziyareti söz konusudur.

Tezgahların arasında “Vay Temel.Vay Nixon.” muhabbeti yaşanır. Patron ziyaretten sonra da Temel’i yine çağırır. Soru da aynıdır; “Bir ara Amerika”ya göç etmeye kalkıştım. New York’ta başım polisle belaya girdi. Bu Nixon o zaman çiçeği burnunda çömez bir avukattı.

Beni o savunmuştu.” İki ay sonra Fransa başkanı De Gaulle ziyaretinde de aynı manzara yaşanınca Patron Agnelli derin bunalımlara girmiş. Kendisini tanıyan yok. Yanında çalışan Temel”in uluslararası çevresi var.

Temeli çağırtıp sormaya başlamış; “De Gaulle”ü nereden tanıyorsun?”, “Nazilere karşı Paris”te yeraltı savaşı yaparken, kuryesiydim.”, “Sen herkesi tanır mısın?”, “Evet, hemen hemen. Patron iyice hırslanmış.” ,”Neredeyse Papa da arkadaşım diyeceksin.”Temel gülmüş. “Tabii. Yakın arkadaşımdır.” Çıldırma noktasına gelen Agnelli,” Eğer ispatlayamazsan kovarım.

Temel: “Tamam, bu pazar ayininde Vatikan meydanında olun. Papa balkondan halkı takdis ederken ben yanında olacağım. Patron pazarı” iple çekmiş. Vatikan’da Papayı bekleyen kalabalığın arasına karışıp beklemeye başlamış.

Bir süre sonra Papa balkona çıkmış. Yanında Temel. Kalabalığa bakıp, patronunu bulmaya çalışıyor. O sırada bir kargaşa olmuş. Biri bayılmış. Temel bayılanın kendi patronu olduğunu görünce Papaya “Bana müsaade” deyip meydana koşmuş. Agnelli yerde yatıyor.

Bir iki kişi de ayıltmaya çalışıyor.Temel patronun yardımcılarına , “Ne oldu?”diye sorunca biri cevap vermiş :”Sen Papa ile balkona çıktığınızda bunun önünde iki Japon turist vardı. Japonlardan biri yanındakine ”Şu sağdaki bizim Temel, ama yanındaki kim?” diye sordu, bunu duyunca seninki düşüp bayıldı.”

Beğendiyseniz Lütfen 1 kez paylaşın… Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...