El İşi Örnek

Temizlikte Sizi Bir Adım Öne Geçirecek 11 Püf Nokta

Temizlikte Sizi Bir Adım Öne Geçirecek 11 Püf Nokta

1 – Yağ lekesinin temizlenmesi: Koltukta veya kıyafetlerdeki yağ lekesini çıkarmak için suyla kabartma tozunu karıştırıp macun haline getirin. Lekeye sürün ve bekletin. Durulayınca leke kaybolacak.


2 – Kahve lekesinin temizlenmesi: Kahve lekesini yumurta sarısıyla geçirebilirsiniz. Ilık suya bir yumurta sarısını dökün ve iyice karıştırıp, lekenin üstüne sürün, 1-2 dakika bekletip durulayın.

3 – Su lekelerini temizlenmesi: Ahşap yüzeylerde kalan su lekesini çıkarmak için, az miktarda mayonez döküp lekenin etrafını biraz ovun.

4 – Kan lekesinin temizlenmesi: Kan lekesi çıkarılması güç lekelerdendir. Bunun için de soğuk suya bolca tuz dökün. Sonra lekeye karışımı döküp, fazla tuzla lekeyi 1-2 dakika kadar ovun. Sonra bölgeyi sabunla yıkayın.

5 – Fırının temizlenmesi: Fınınızı temizlemek için yüksek kimyasal içeren fırın temizleyicilerini kullanmak yerine bizim yöntemimizi deneyin. Soda, su ve kabartma tozunu aynı oranlarda karıştırıp 1 gün bekletin. Ertesi sabah hazırladığınız karışımı fırçayla kirli yüzeye dökün ve hafifçe ovun. Biraz ıslattığınız bir bezle durulayın.

6 – Ayakkabı boyası niyetine: Sağlığa yararlı besin muz, ayakkabılarımızı da pırıl pırıl yapıyor! Muzu ezip bir bezle ayakkabınızı silin. Sonuç tertemiz ve parlak ayakkabılar. Aya

7 – Evyenin temizlenmesi: Su lekelerinden doğan kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için, 1 litre suya 4 kaşık kabartma tozu koyun. Bir beze döktüğünüz hazırladığınız karışımla lavaboyu temizleyin.

8 – Gümüş eşyaların parlatılması: Gümüş eşyalarınızın özellikle çatal bıçaklarınızın pırıl pırıl görünmesini istiyorsanız, bir kabın içine ılık su doldurup üzerine kabartma tozu koyun. Parlatmak istediğiniz eşyaları bu suda bir süre bekletin. Sonra sodalı süngerle silin ve soğuk suda durulayın.

9 – Ocağın Temizlenmesi: Kabartma tozunu sıcak suyla iyice karıştırıp macun kıvamına getirip, bunu bir bezle veya fırçala ovun. Beş dakika kadar bekleyip durulayın.

10 – Halı ve halıfleks: Halınızdanki kiri ve bakterileri çıkarmak için halıya mısır unu serpip ovalayın. Biraz daha temizlemek için ayriyeten soda ya da halı şampuanı kullanabilirsiniz.

11 – Ruj lekesinin temizlenmesi: Ruj bulaşmış giysiyi kabartma tozuyla yıkayın, lekesi geçecektir.   kaynak

http://sevilenhikayeler.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...