El İşi Örnek

Tepesi İki Çiçekli Yalancı İğne Oyası Anlatımı

Tepesi İki Çiçekli Yalancı İğne Oyası Anlatımı

Merhaba hanımlar İlk önce yeni yazma modeli hakkında bir ön bilgilendirme yapalım. 3 sıradan meydana gelmektedir. İlk iki sırada aynı renklerle devam edilirken üçüncü sırada yazmanın üzerindeki desenlerin renkleri ile çalışılmıştır. Yine tırabzanların ağırlıkta olduğu bir çalışmadır.

Çimeni yeşil iple çalışılmıştır. İki motif arası için 6 tane pimpirik yapılmıştır. Pimpiriklerden her biri 3 tığ batısı içinde çalışılmış olup üç zincirle başlanıp 3 zincirle bitirilmiştir. Ortada ise 3 defada çekilen bir tırabzan ile arasına kapatılan 4 zincir bulunmaktadır.

Verilecek ara tamamlandıktan sonra ikinci ve üçüncü sıranın zemini yapılmıştır. Bunun için ilk olarak 5 tane tığ batısı üzerine 3 tane zincir çekilip kapatılmıştır. Sonra üzerine sürekli 4 zincirle dönülmek kaydıyla eksiltmeyle 3 zincir çekilip kapatılarak 2 sıradan oluşan yuvalar çalışılmıştır. Son sıranın üzerine de 10 zincirli bir yuva oluşturulmuş ve içine de bu çimendeki pimpiriklerden 3 tane çalışılmıştır.

Bej rengi ile bu 3 pimpiriğin baştaki ve sondaki arasına ayrı ayrı 6 kez 4 zincir çekilip kapatılarak iki ayrı dolgu elde edilmiştir.

Son sırada ise üçüncü renge geçilmiş ve bu bej rengindeki zincirli dolguların üzerine tırabzanlarla 6 adet yaprak çalışılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/vO9kGNHrbaY (Oya ve Dantel Dünyası) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...