El İşi Örnek

Tesisatçının Evi Buz Gibi Olan Aileye Yaptığı İyiliği Duyunca Gözleriniz Dolacak

Tesisatçının Evi Buz Gibi Olan Aileye Yaptığı İyiliği Duyunca Gözleriniz Dolacak

İki çocuk yetiştirmek zor iş. Çocuklarınız ne kadar uslu olurlarsa olsunlar ev işleri yapmakla bitmiyor. Bu nedenle size yardım eden bir eşinizin olması önemli.Bridget Stevens’ın asker eşi Bobby başka bir ülkeye gönderildiğinden ona ev işlerinde yardım edecek kimsesi yoktu.

Bridget ve Bobby’nin evi de yavaş yavaş eskimeye başlamıştı.Bir sabah Bridget uyandığında kaloriferlerin yanmadığını farketti. Evin ısıtma sistemi eskidiğinden böyle bir şeyin gerçekleşmesi zaten an meselesiydi.


Ev sahibi olanlar ısıtma sistemini baştan aşağıya yenilemenin ne kadar masraflı olduğunu bilir. Bridget da farkıdaydı ancak bir çözüm bulamazsa buz gibi evin içinde soğuktan donacaklardı.Bridget hemen bir tesisat şirketiyle irtibata geçti. Şirketin sahibi Paul o gün gönderecek eleman olmadığından eve bakmaya bizzat kendisi gitti.

Paul, tesisatı yenilerken sohbet etmeye başladılar. Sohbet esnasında Paul, Bridget’in eşinin farklı bir ülkede askerlik görevini yerine getirdiğini öğrendi.Bridget birkaç gün sonra ödeme yapmak için şirkete gitti. Paul, faturayı Bridget’e uzattığında kadın çok şaşırdı.


Faturanın açıklamasında, “Isıtma sistemi çalışmıyor. Gece vardiyası yapıldı. Asker indirimi uygulandı. Ücret: 1 dolar” yazıyordu.Bridget, Paul’a ödeme yapmaya çalışsa da Paul kabul etmedi. Ayrıca görevinden dolayı eşine teşekkür etti. Kadın daha sonra olanları Facebook’ta paylaştı.


7 binden fazla kişinin paylaştığı gönderide şunlar yazıyor:“Yazacaklarım uzun olsa da okumanızı istiyorum. Bir sabah soğuktan uyandım ve ısıtma sistemimizin bozulduğu farkettim. Betlyn Heating and Cooling ile irtibata geçtim.Telefonu şirketin sahibi açtı. Kaloriferin tekrardan yanmasını sağlayabilecek birkaç öneride bulundu. Hiçbiri işe yaramayınca en kısa sürede geleceğini söyledi.

Kalorifer ile uğraşırken sohbet esnasında ben de eşim Bobby’nin askerlik görevini farklı bir ülkede yerine getirdiğini söyledim. Böyle şeylerde eşimin iyi olduğunu ancak uzakta olduğunu ifade ettim.İşi bittikten sonra fatura çıkaracağını ve istediğim zaman şirkete gelip faturayı ödeyebileceğimi ifade etti. Fatura 1 dolardan ibaretti. Zaten onu da almadı. Şaka yapmış. Bunu askerlik görevini yerine getiren eşime bir jest olarak görmemi söyledi.

Teşekkür ederim, Paul Betlyn. Evim şimdi sıcaksa bu senin sayende!”Paul daha sonra bir sosyal bağış kampanyası başlatarak aile için 17 bin dolar toplamayı başardı.Adamın yaptığı iyilikten etkilenmemek elde değil. Keşke herkes bu kadar iyi niyetli olsa.Adamın yaptığını paylaşmayı unutmayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...