El İşi Örnek

Tığ İşi Analı Kızlı Pul Oyası Modelinin Yapım Aşamalı Video

Tığ İşi Analı Kızlı Pul Oyası Modelinin Yapım Aşamalı Video

Bu tığ işi oya yapım videosunda analı kızlı pullardan yapabileceğiniz oldukça hoş görünen yeni oya modeli anlatılmıştır. Videodaki örnekte yazma kenarına yapılarak gösterilmiş ama siz tülbentlerinize de bu analı kızlı oya modelini yapabilirsiniz. Tek renkli tülbentleriniz hangi renkte ise ona uygun renkte oya ipleri ile bu oyayı işlerseniz güzel sonuçlar elde edersiniz.

Analı kızlı tığ oya örneğini tek sıradan oluşan sıralı bir oya modeli olarak görebiliriz. Bu nedenle yapımı kolay tığ oyalarındandır. Hiç zorlanmadan yapabileceğinize eminim.

İki tırabzanı yan yana yaparak analı kızlı tığ oyasının yapımına başlıyoruz. Bir zincir çekip ilk önce pulun anasından alarak içine 1 sık iğne ile ipimizi sabitliyoruz. Ardından 4 tane daha sık iğne yapıyoruz. Tekrar 1 zincir çekip bu sefer pulun kızından alıyoruz. Tığa geçirip çekmiş olduğunuz zincirin içine sık iğnesi ile kapatıyoruz.

Analı pula girerek tekrar 5 tane sık iğnesi yapıyoruz. 1 zincir çekip başına 2 kez sararak 3 kutucuk atlayıp tığ batısının 4. kutucuğuna giriyoruz. İlmekleri ikişer ikişer alıp ilk tırabzanımızı örüyoruz.

Aynı kutucuğa girip ilmekleri 2-2-2 alarak bir tırabzan daha yapıyoruz. Bir zincir çekerek diğer analı kızlı oya motifinin yapımına geçip yukarıda anlatılanları tülbent kenarı boyunca tekrarlıyoruz.

Analı kızlı pullarla yapılan farklı oya modellerini sitemde arama yaparak bulabilirsiniz. Daha önce paylaştıklarım da çok güzeller. Beğeneceğinize eminim.

Tığ İşi Analı Kızlı Pul Oyası Modelinin Yapım Videosu:

kaynaklar https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...