El İşi Örnek

Tığ İşi Çiçek Motifli Şal Modeli Yapımı

Tığ İşi Çiçek Motifli Şal Modeli Yapımı

Çıtı pıtı bir görünümü olan bu çiçek motifli şal modeli oldukça şık bir model. Hem örmesi zevkli hem de yapımı çok basit. Güzel ve kolay üçgen şal örmek isteyenler için biçilmiş kaftan.

Tek renkle örebileceğiniz bir model. Özellikle de beyaz ya da krem renkleri ile sade ama şık bir şal sahibi olursunuz.Bu çiçekli şal modeli yapımında ince Angora tarzı ip kullanılmıştır. 1,5 mm tığ ile örülmüştür. Eli sıkı olanlar 2 mm’de kullanabilir. Anlatımı küçük bir parça üzerinden yapılmıştır.

Tığ İşi Çiçek Motifli Şal Modeli Çalışması

Uç kısmından tekli bir çiçek motifi ile başlanıyor. Sonraki sıralarda çiçek motiflerinde artırma yapılarak şalın genişlemesi sağlanıyor. Kenarında ise daima yarım çiçek motif çalışılıyor.

Örülecek beden ölçüsüne gelindiğinde bu sefer çiçek motiflerinde eksiltmeye gidiliyor. Diğer ucunda tek bir motif kalana kadar da eksiltmeye devam ediliyor.

Çiçek motifleri toplamda 6 tane 4 zincir ve 2 ikili tırabzan çekilerek elde ediliyor. Gayet basit değil mi? Sizler de bu kolay şal örneği çalışmasını daha iyi öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki videosunu izlemelisiniz.

https://m-visible.com Kaynak: https://youtu.be/ayykvaYWj14 (Ören Hanım)

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...