El İşi Örnek

Tığ İşi Oda Salon Takımı Yapımı Videolu

Tığ İşi Oda Salon Takımı Yapımı Videolu

Bir dantel salon takımı yapımı ile yine birlikteyiz. Oya ve Dantel Dünyası youtube kanalının bu güzel videolu oda salon takımı dantel örneği paylaşımını sizlere sunmak istedim. Bu konuda model arayışı ihtiyacı olan hanımlara da yardımcı olacağı düşüncesindeyim.

Malzemeler:

60 numara oya dantel ipim Kullandığınız ipe uygun bir tığ 50 veya 60 numara oya iplikleri kullanılmıştır. İsterseniz naylon olmayan pamuklu dantel ipliklerinden 60 numarası ile de bu güzel oda salon takımını yapabilirsiniz.

Yapılışı:

Bu güzel iğne oyası oda takımı 4 büyük kenar motifi ve ortasında yer alan bir küçük motiften oluşan kare bir dantel örneğidir. Bu büyük kenar motifi ise 8 yapraklı büyük bir çiçek ve etrafındaki 3 yapraklı yine 8 adet minik çiçek motiflerinden ibarettir. İlk büyük kenar motifinde 8 adet küçük üç yapraklı çiçek motifin tamamı örülmüştür.

İkinci kenar motifte ise bunlardan sadece 6 tanesi örülüp 7.’ye geldikten sonra ilkine eklenme işlemi uygulanmıştır. Üçüncü kenar motifi de aynı şekilde ilk kenar motifine eklenmiştir. Dördüncü kenar motifi de 4 tanesi tamamen örülüp 5.’ye geldikten sonra ikinci ve üçüncü kenar motiflerine eklenmiştir.

Bu büyük kenar motiflerini birbirlerine eklendikten sonra ortadaki küçük motifin yapımına geçilmektedir. Küçük motifin ilk yaprağı örüldükten sonra büyük kenar motiflerinin dış yapraklarından birine eklenir. Sonrasında orta küçük motifin diğer yaprakları da oluşturulup büyük kenar motiflerinin açıkta kalan yapraklarına eklenir. Böylelikle ortaya kare oda salon dantel oyası çıkarılmış olur.

Detaylı anlatımına alttaki videosundan ulaşabilir evinizin bu güzel oda salon takımları ile süsleyebilirsiniz.

Yapılış Videosu:

kaynaklar https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA ve https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...