El İşi Örnek

Tığ İşi Oldukça Gösterişli Yeni Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Tığ İşi Oldukça Gösterişli Yeni Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Motifleri önceden hazırlanıp havlu bandı yapıldıktan sonra eklemeli yeni havlu kenarı modeli oldukça gösterişli bir model. Özellikle çeyizlik olarak örmek isteyenler olacaktır. Motifleri oldukça güzel ve büyük. Havlu kenarlarınıza çok yakışacak.

Motifleri papatya şeklinde tasarlanmış çiçekler ve üzeri tunus işi dağlardan oluşuyor. Dağların üzeri de pimpiriklerle süsleniyor.

Model sizi korkutmasın zor bir yapılışa sahip değil. Oturduğunuzda birkaç saat içerisinde bitirebileceğiniz bir model. Motifler kırmızı, beyaz ve yeşil oya ipleri ile çalışılıyor. Çiçeklerin yapımında ise serum halkalar kullanılıyor.

Tığ İşi Oldukça Gösterişli Yeni Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Yazmalarda kullanılan en küçüğün bir boy büyüğü serum halkalar ile motiflerin yapımına başlanıyor. İlk önce kırmızı renkle katlı yaprakları olan biraz büyük bir çiçek motifi yapılıyor. Ardından etrafına bu sefer beyaz ip de ilave edilerek 5 tane aynı boyda 5 yapraklı çiçek çalışılıyor.

Bu 5 yapraklı çiçeklerin üzerlerine de yeşil iple tunu işi dağlar işleniyor. Tepelerine de kırmızı ve beyazla minik pıtırcıklar yapılarak motif tamamlanıyor.Sonra beyaz iple havlu bandının yapımına geçiliyor. Ortası tırabzan dolgulu, altı ve üstü kutucuklu bir model çalışılıyor.

Havlu bandının üzerine üçgen motif ekleme yerleri yapılıyor. Her bir motif bu ekleme yerlerinden beşinin üzerine tutturularak çeyizlik gösterişli havlu kenarı modeli tamamlanıyor.

Daha ayrıntılı anlatımı da aşağıdaki videosunda veriliyor.

Kaynak: https://youtu.be/N79m_1eBIxU (Oya ve Dantel Dünyası) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...